Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék legolcsóbban...

Hogyan tudnék legolcsóbban kijönni egy cica gondozásával?

Figyelt kérdés

Tálakat venni, alomtálcát,meg egy játékot neki ,mint alap dolog, ágyat pedig varrnék neki.

és havonta vennék macskakaját (valami minőségit szeretnék neki kajából, nem aldisat, hanem pl whiskas) almot, meg egyéb oltásokat, kullancscseppet, és hasonlókat vennék.

Szerintetek, kb 1 hónapban mennyi pénzből jnnék ki?

ui.: 14/L vagyok, és anyukám nem akar cicát,mert akkorneki kéne gondoznia, én viszon meg akarom mutatni, h ez nem igaz.



2013. szept. 4. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

a kérdésed ellentmond azzal, amit szeretnél venni a macskának... ha a legolcsóbban akarsz kijönni a gondozásával, akkor nem minőségi tápot kell neki venni. különben a macskák száraz tápon simán elélnek. barátnőméknek 25 macskájuk van és havi 30 ezerből kijönnek kb., mégis egészségesek.

ismerősöm kitekat tápot vesz a macskájának, 400 ft-os almot, és száraz tápot, és havi 10-15 ezer-be kerül neki.

az oltások több ezer ft-ba kerülnek, meg ezek a bónusz dolgok...

2013. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi a választ. csak régebben a kinti cicánknak ilyen rossz aldis topicot adtunk enni, és a kaja nagyon büdös volt, és ha még bent is enne a cica,az egészház olyan lenne. a whiskas az enyhébb szagú, sőt!
2013. szept. 4. 22:08
 3/14 anonim ***** válasza:
érdemes több olcsóbb tápot is kipróbálni, mert vannak zacskó/100-130 ft-ért is. és amelyik jobban beválik, szereti, nem büdös, azt adod neki.
2013. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. szept. 5. 06:42
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

simán kapsz minőségi tápot olcsóbban mint a whiskas kaliberű borzalmak.

egy cica nem eszik sokat, simán elég 2-3 kg száraztáp egy hónapban (persze attól függ mekkora a cica) , JOsera táp pl van már 600 forint/kg, és az egy jó táp.

2013. szept. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
whiskas a rosszak között jónak számít (én is azt adom neki sajnos ez van, erre van pénzem) a szárazból viszont prémiumot adok neki! a whiskas 12 db-os csomag 1000,- és kb hetente veszek egyet mert olyan 6 napig elég, mert az én cicám még kicsi, tehát az 4-5 ezer ft egy hónapba! a száraz sem drága belőle kb olyan 6-7 ezerből kihozod egy hónapra! Az oltásokat csak egyszer kell kifizetni, a kombinált oltás kétszer kellett és darabja 6000 ft, a veszettség elleni egyszer az 3000 ft, a féreghajtó pedig párszáz forint! tehát ha letudtad az oltásokat akkor a kaja 6-7 ezer, meg az alom az meg van nagyon olcsó meg kicsit drágább és jobb, de szerintem 10000,- ból kijössz! Vannak viszont tényleg nagyon olcsó kaják, ne a márkát nézd, mert a nevet kell megfizetni, hanem hogy mennyi hús vagy húsféle származék van benne! Pl az aldiban a topix elég jó hústartalmú úgy tudom, és nem olyan drága! Hát így ennyi...kb ennyiből ki tudod hozni! Játékot nem érdemes drágát venned, ha van otthon fülpucolód azt az enyém nagyon szereti pofozgatni meg cipeli a szájában, de eljátszik az alufólia galacsinnal, zacskóval (csak meg ne fulladjon) papírzsepivel, meg úgy szinte mindent ellopkod, mindent pofozgat! Az egereit amivel játszik azt mind vagy szétrágja vagy eltünteti! Nagyon szeret a centivel játszani de ahoz kelessz a másik végére te is! Egy flakon kupakját elpofozgatja, fel is kötheted bárhova, parafadugó, ha anyukádék isznak bort, azt is szereti gurítani! A legjobb a lézer (persze ahoz is kelessz) azt imádja kergetni és jól ki is lehet vele fárasztani! Bucsuban kapható, de papírboltban is kapsz! Nem érdemes olcsót venni mert tönkre megy az érintkezése és vehetsz újat! Egyszer kell megvenni egy jót és az sokáig jó lesz! (tapasztaltam) Sok sikert, ha van kérdésed írj üzit akár!
2013. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészséges cicát akarsz, akkor ne a whiskast és egyéb borzalmakat válaszd! Utolsónak igaza van.

Tényleg jó a josera is. De jó pl a happy cat, vagy Purina Cat Chow. Persze a legjobb lenne Eukanuba, Iams, Orijen, Hill's, vagy max Royal Canin.

Én úgy etetek, hogy reggel 50g nedves, száraz egész nap kint van elötte, meg a friss víz is (reggel este cserélem a vizet, és tisztítom az almot - csomosodót veszek, és Wc-be tisztítom- soha nem volt még vele gond, pedg 10 éve csinálom) és este 50g neves táp. Mikor még kicsi, lehet neki adni picivel többet.

A zoofast.hu; és a zooplus.hu-n tudsz mident rendelni, ami kell. És jóval olcsóbban minőségibb (de van szupermeket táp is, mint pl whiskas) ennivalót tudsz neki venni egy hónapra előre. Én is mindig így csinálom.

Olcsóbban jössz ki a jobb tápokkal, mert több bennük a hústartalom, és kevesebbet eszik meg belőle a cica.

Régen én is whiskassal etettem 100g elfogy egy étkezésre - ráadásul olyan mintha Te minden nap csipszen, meg csokin élnél, finom, de nagyon egészségtelen - és még kunyerált is. Amióta ilyeneket kapnak, hogy Bozita, Grau stb aminek 80-90%-a hús, van, amikor még az 50gramm sem fogy el egy étkezésre.

Gondold át, nzegesd meg az oldalakat.

Az allati.com is jó. Ott pl sokkal olcsóbbak mint bárelyik más üzeltben!!

Vannak multivitamin paszták (pl a Gimpet), ez rá lehet kenni a cica mancsára, ha nem nyalja le, vagy ételére.

Sokáig elég, és minden fontos vitamin, ásványi anyag benne van. Több kiszerelés létezik belőle és nem drága.

Számold ki, ha egy cicáról van szó, és mondjuk 200g-os konzervet veszel (Animoda knzervek is jobbak!) nagyobbat nem tanácsolom, mert megromlik! 2 napig javasolják tárolni hűtőben! (a cicának mindig kézmeleg, szobahőmérsékletű kaját kell adni, nem lehet sem hideg sem meleg!) Tehát nem érdemes nagyot venni, de egy 200grammos konzerv 4 étkezés, az két nap ha van neki kint száraz mindig, és jó, tehát magas hústartalmú a konzerv. Ha whiskas, az egy alutasak, vagyis 100Gramm egy étkezés, vagyis két tasak, vagy egy 400g-os konzerv fele, vagyis egy 400g-os whiskas (vagy másfajta) is két nap. De ebből elvileg a csomagolás azt van, hogy 3-4 alutasak naponta, egy cica. Vagyis elvileg jóval több kellene.

Persze vannak 70-80- sőt 50g-os kiszerelésű nedves tápok is. Akkor mindig frissen kapná. (Én ilyeneket rendelek, a zooplus-tól)

De számolj, mondjuk 200g-os konzerveket jó minőségűt, vagyis akkor 15db konzerv, és kb 2kg száraz egy hónapban. Ha pl Animodát veszel az a zooplus-nál 6x200g 1400Ft, vagyis kb 3000Ft a nedves táp egy hónapra, de itt van pl a GRAU Gourmet 6x200g 2600Ft-ért, és minőségi prémium táp! Ahhoz már nem kell vitamin. [link]

szárazból az olcsóbb, de még elfogadható kategória: Purina One, kb 1400Ft 2 kiló, a Josera 2-3 Ft, a Schesir 3-4 eFt. De nézegesd át. Illetve az állati.com a Purina Cat Chow 1,5 kilós szárazeledel 1100Ft! És nem rossz táp!

Mident összevetve, arra figyelj, hogy a korának megfeleőt válassz, legyen friss víze, és a multivitamin paszta vagy gyógyszer ha megeszi, nem több 500Ft-nál ,vagy az állatoknak való béres csepp: [link]

Szerintem mindennel együtt havi 10Eft-ból, és akkor nem mindenből a legócskábbat kapta!!! simán ki lehet jönni! És ebben minden benne van, száraz, nedves táp, vitamin, alom,még a cicafű is belefér.

2013. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A whiskas nem túl jó minőségű táp, csak jó reklámot kap. Az árban is főleg az utóbbit kell megfizetni. Lehet, hogy találnál hasonló árfekvésben jobb minőségű tápot is, amiben pl hús, és nem gabona a fő összetevő. Szerintem amúgy leginkább a játékokon tudnál spórolni, én anno a saját cicámnak varrtam egy egeret, ami kb annyiból állt, hogy szalmával kitömtem egy kis ruhaanyagot, és kapott még egy cipőfűző farkincát is. Jól elvannak egy dobozzal, papírgalacsinnal is. Az enyém a vett játékokat sosem használta, mindig a gagyibb "gazdi-féle" kellett neki. Alomból is elég a legolcsóbb, ha mindig tisztán tartod, akkor úgyis mindegy milyen. Az állatorvosi kezelés lesz a legdrágább, arra tegyél félre mindig, még a legjobb körülmények között tartott macsekok is lebetegedhetnek, és a kezelések sosem olcsók.
2013. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
Kedves 7. hozzászóló 13:01! Kérlek mond meg nekem melyik a legolcsóbb jobb fajta nedvestáp/konzerv?? Amit leírtál mind nagyon drága.2690,- amit írtál + száll.költség! És az összes ilyen tele van szívvel tüdővel meg ilyesfélékkel...ez jó a cicának?? Tényleg nem értek hozzá mostmár végképp nem is értek semmit! Hogy van az hogy a Royal Canin az csak név és szar amúgy (tenyésztők mégis ezt adják) de a jó drága konzerv ami tele van szívvel tüdővel béllel pacallal és az összes létező belsőséggel, az jó?? Nem értem!
2013. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Az animoda carny nem a legszuperebb táp. Viszont még az olcsóbbak közé tartozó prémium táp és a nagyrésze hús nincs benne színzék és tartósítószerek.

Természetesen van olyan táp is, ami színhús, de azok drgábbak mint ez. Pl A Bozita - véeményem szerint az sem annyira drága, ha az egészséget is figyelembe vesszük.

A legjobb természetesen az, ha figyeljük mennyi a hústartalma. Pl a Feringa konzerv már 1000Ft-al drágább, de 95% hústartalmú és nem tartlamaz vágóhídi hulladékot, ízfokozókat, mesterséges színezéket és hasonlókat.

Viszont tele van taurinnal.

Tudom, nagyon nehéz a megfelelő, és lehetőség szerint pénztárca kímélő táplálás. Én is nagyon sokat, és nagyon sokáig olvasgattam ezekről kértem tanácsokat.

Amit tudok, hogy a macska húsevő állat, a szervezetének szüksége van taurinra a jó szívműködéshez.

Próbálok nekik olyanokat venni, amiben nincsenek mesterséges dolgok. Nekem sincs mindig pénzem a legjobbra, de annyi van, hogy a legkevésbé rosszat válasszam. Én nem akarom őket elveszíteni a rossz táplálás miatt. Mivel benti cicák, teljesen tőlem függ a táplálkozásuk. Én is szivesen ennék minden nap nasit, hamburgert kólával, de nem tehetem.

Igy etetem őket is. Van Animoda Carny- juk, Animoda vom feisten, De van pár Bozita Scheir Trainer Applaws..stb, ezek a prémium színhús, vagy nagy mértékben húst tartalmazó tápok. Ha kapnak pl Gourmetet, amit imádnak, akkor biztos, hogy pótolom a hiányzó anyagokat vitaminnal, de mindig próbálok odafigyelni, hogy ebből keveset kapjanak.

Én rászántam az időt, napokat, hogy mindent végignézzek.

Tudom, hogy mi a nem jó nekik. De vajon tényleg érdemes az egészségen spórolni? Nem tudom. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Én már elvesztettem egy cicát. Fogpróblémái voltak, bűzös lehelete, és szívbetegsége. Ha tudom akkor, hogy milyen fontos a helyes táplálás, és mennyire fontos nekik is, hogy jó minőségű élelmet kapjanak, mennyi fontos a taurin..talán még élhetett volna pár évet. Nem tudom, és mostmár nem is fogom megtudni. De egy biztos, én soha többet nem fogok az egészségükön spórolni.

Természetesen mndenki a pénztárcájoz mérten próbálja meg a legkisebb rosszat választani.


A Royal Caninnal (száraztáp)kapcsolatban az orvosom mondta, hogy olyan anyagok vannak benne, amitől rászokik a cica.

De elég sokan panaszkodnak is rá.

Félreértés ne essék! Én is ezt adok!

De nem is nagyon tudok mást!:(

Próbáloztam átállni a jobbakra: Orijen, Eukanuba, Iams, Taste of Wild..de egyszerűen már nem fogadják el.

Néha néha sikerül becsempésznek Hill's-t.

Az RC is prémium táp, de ha egyszer rászoktatod elég nehéz elvenni tőle.


A Whiskas nevestápok:

[link]

4%-a hús és húsipari melléktermék, ízfokozók, tartósítószer, ilyen szer olyan szer..


Ja! És itt jegyezném még meg, van egy nagyon nagyon válogatós cicám!

Megeszi:

Whiskas Supreme tonhal alutasak

Animoda vom Feisten pulyka sajt

Animoda vom Feisten csire sajt

néha a Schesirt. A száraztápot. de abból is külön Royal Canin Exigentet kell neki venni.

Kb 3 éve lett ilyen válogatós. Előtte Whiskas konzerveke kapott, de abból is azokat, amik lassan egy éve megszűntek. Nagyon nehez, idő, pénz, idegeskedés jöttünk rá miket eszik még meg.

Asszem nincs olyan táp, amit nem próbáltam ki akkor.


ezért kapják a vitaminokat pluszba. És próbálok néha néha becsempészni "jobb" szárazat is.

2013. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!