Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ismerősömnek előálltam azzal...

Ismerősömnek előálltam azzal az ötlettel, hogy veszek egy macskát, de hülye reakciója volt?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, veszek egy macsekot, már régóta szeretnék, sokat utánaolvastam stb.

Viszont most mondtam meg neki, és megkérdezte, hogy miért nem a szememre költöm azt a pénzt (szemüveges vagyok, és gondoltam már lézeres szemműtétre is). Mintha az lett volna a baja, hogy szemüveges vagyok, és macskát akarok, nem a szememre költöm. Persze gondolkodtam a műtéten, nem is keveset, de annyi pénzem az életben nem lesz, és így a macsekról is lemondhatok.


Most szerintetek mi a baja? Mit mondjak neki, ha legközelebb felhozódik?


2013. szept. 5. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Van aki szerint macskát venni pénzért, nem okos megoldás, mikor ingyen is kaphatsz.

Állatmenhelyről, ismerőstől, bárkitől (szinte) szerezhetsz.

Nem butábbak, nem ostobábbak a sima házi cicek sem, mint a nemesítettek.

Fogadj egyet örökbe. Megmentesz egy kis állatot, nem adsz érte egy vagyont.

2013. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, milyen célra kell?
2013. szept. 5. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát az kérdésedre a válaszom az lenne, hogy nekem ne mondja meg senki mit csináljak, semmi köze hozzá! Ki ez az ismerősöd? Rokon? Barát? Ha meg csak egy ismerős akkor mit érdekel a véleménye?? Mond meg neki, hogy a te döntésed! Miért ki ő neked? A parancsolód? Semmi köze hozzá! Nem is értem a kérdést! A második kérdésedre amit kommentbe tettél fel: remélem nem szaporítani akarsz, mert nagyon sok kóbor, szerencsétlen életű macska van, nem kell, hogy több legyen! Ismerek egy szervezetet 70 macskával és nem kellenek senkinek, pedig vannak köztük nemes fajták is! Nem kell senkinek értsd meg, ugyhogy remélem nem halálra ítélteket akarsz a "világra hozni" !
2013. szept. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki azt csinál a pénzével, amit szeretne, mivel saját magunknak dolgozunk meg érte. De én is házi cica párti vagyok. Nagyon sokan vannak, és lehet, hogy születésük után nem igen érik el az egy hónapos kort, mert senki sem viseli gondjukat. A fajtatiszta cicák semmivel sem okosabbak, vagy különlegesebbek, mint a házi macskák. Csak az az egy előnyük van, hogy tudjuk, milyenek lesznek felnőtt korukra. (külsőleg)
2013. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi az hogy "Honnan tudod, hogy milyen célra kell"???


Mégis milyen célra kellhet egy macska?

2013. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod, milyen célra kell??"


Valószínűleg nem tenyésztésre, vagy kiállításra... mert akkor nem itt és nem így kérdeznél. És nem lenne akadály, gond a pénz...


A szaporítást most felejtsd el...!!


Hobbi célra teljesen tökéletes a házi cica (menhelyről, faluból, stb.)...


Érdekelne, hogy milyen célra kel....??!!

2013. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De, képzeld, kiállításra kell, és nem szaporítani akarok. -.- "

Azért jöttem erre az oldalra, mert elvileg itt bátran lehet kérdezni, de ezek szerint mégsem.

2013. szept. 6. 12:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne, csak nem értjük miért kérdezel vissza "így" ?? Meg azt sem értjük, hogy miért fontos az hogy az ismerősöd mit mond, vagy gondol! Semmi köze a szemüvegedhez és a leendő macskádhoz! Én személy szerint már bocs de nem értem a kérdést! Kit érdekel mit gondol? Ki ő neked? És hiába kérdezed itt meg, senki sem fog mást mondani, csak azt hogy mond meg neki, hogy semmi köze hozzá! De ezt hogyhogy nem érted? Amúgy hány éves vagy?
2013. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de a kérdésed nem a konkrét célodra irányult. Nem a kiállításokkal, tenyésztőkkel, kennelekkel kapcsolatban kérdeztél...

Nem értem...

És emellett még arrogáns is vagy. Mire számítottál?

Azt azért jó, ha tudod, hogy egy kiállításra szánt macska ára nem 2Ft...

2013. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó ugyan kinek kéne mindenféle nemesített macska..

Minden fajtának megvan a maga betegsége, amivel csak a gond van. Nekem 2 házicicám van, a kisebbiket 1,5 hónapja fogadtuk örökbe, és imádjuk, egy kis örökmozgó. :) És persze megmentettük az életét, mert egy állatvédő szervezet az utcán találta, csont és bőr volt, alig 2 hetes. És most boldog, és egyre nagyobb cicává cseperedik. :)

Szerintem az egyik legundorítóbb dolog a macskákat mindenféle kiállításokra cipelni. KÉRDEZTE ŐT BÁRKI IS, HOGY AKARJA-E EZT?! Nagyon ritka az a macska aki tényleg élvezi a "rivaldafényt". Van ilyen, de a legtöbbjüknek kínszenvedés, azért hogy a gazdi ne unatkozzon...

2013. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!