Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy ennyire későn...

Normális, hogy ennyire későn megy ki az altató a nőstény cicából?

Figyelt kérdés
Tegnap délután 4-kor kapott altatót, ivartalanítva lett. Nem fiatal cica már, 9 éves, de jó állapotban van, virgonc, fitt, szóval a doki nem látta akadályát a műtétnek. Tegnap éjfél körül még teljesen kész volt a cica, csak billegett jobbra-balra. Ma reggelre azt hittem, hogy kitisztul, de még mindig zombi tekintete van. Evett, de ezen kívül nem csinál semmit, csak ül és néz félig kitágult pupillákkal (tegnap teljesen tágak voltak, kezd összehúzódni mostmár).
2013. szept. 6. 08:25
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Idősebb macskák esetében előfordul. Ha a magyka evett már szerintem nem lehet gond. Ugyanakkor, ha délutánig nincs jobban, esetleg hívd fel az állatorvost.
2013. szept. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is így gondoltam, hogy a korából adódhat ez, régebben is volt műtve, altatva, de azt elég gyorsan kiheverte. Erre gondoltam, hogy délután felhívom a rendelőt ha nincs változás (csak akkor vannak ott, mobilon pedig nem akarom zaklatni a dokinkat). Remélem nincs komoly baj, annyira ijesztő, hogy fél napja nincs magánál szegény.
2013. szept. 6. 08:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a kora miatt. Nekünk fiatal macskáknál is 24 óra körül volt a kábaság, fél napig szinte nem is mozdultak.

Az állatorvos többször is figyelmeztetett arra, hogy 24-36 óra is lehet az az állapot, amikor esnek, kelnek, kábultak; ne ijedjünk meg.

2013. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit megnyugtatott, köszönöm. Akkor végülis ha már elkezdett magához térni nagy baj nem lehet ugye? Egyszer kitisztul teljesen, csak hosszú idő?
2013. szept. 6. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, még semmiképp sincs ok rossztól tartani.


Látni addig is rossz érzés, de mikor elindul, az szívfájdító. Akkor jó figyelni rá, esetleg segíteni, hogy ne sérüljön. Legjobb padlószinten elkeríteni; ha van nem sajnált pokróc, pléd, akkor azt aláteríteni. Bár nálunk egyik sem pisilt, kakilt rossz helyre. Egyikük, csak akkor pisilt, mikor már jobban volt, a másik meg még kábán az alomhoz támolygott. Úgy tartottuk, mert nem bírta megtartani magát.

Az evéssel, ivással azért vigyázni kell, míg teljesen ki nem tisztul; nehogy félrenyeljen.


Majd bepótolja az evést, ivást, mozgást!

2013. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A felkelésen már túlvolt tegnap este, akkor támogattuk is, mert mindig elborult szegény, aztán bezártuk estére egy olyan helyiségbe, ahol nem tudott magában és másban sem kárt tenni, tettünk be neki almot és plédet, valamint amíg el nem aludtam járkáltam be hozzá vízzel, de nem kérte. De reggel még mindig zombi volt. Mostmár alakul, kicsit aludt is, eddig még nem, valamint evett, de inkább csak nyammogott. Inni továbbra sem hajlandó. A pupillája még mindig tág, szerintem nem is lát jól, látszik rajta, hogy ez zavarja is. Szeretne kimenni a kertbe, sokat van kint amúgy, de persze amíg a varratot ki nem szedik nem fogjuk kiengedni, mert van kutyánk, aki előszeretettel kergeti játékból, és most ne futkosson előle. Köszi a válaszokat mégegyszer!
2013. szept. 6. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!