Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig él egy kóbor cica?

Meddig él egy kóbor cica?

Figyelt kérdés

Kb 6 éve született nálunk egy cica, de olyan mogorva teremtés volt, hogy senki se szerette. Se a cicák ,se mi...

Aztán egyszer csak annyira elidegenedett, hogy már enni is csak 2 naponta járt haza. Be biztosan nem fogadták, mert nagyon félős. Azóta sajnos már elpusztultak a "régi" cicák. De még mindig él. Én szeretnék vele megbarátkozni, de ő nem akar. :( természetesen nincsenek oltásai, sem ivartalanítva nincsen, mert nem lehet elkapni, még kaja közben is figyel. hogy-hogy ilyen jók bírja? (mielőtt véleményt alkotnátok rólam: szeretem a cicákat, és többször is próbáltam vele barátságot kötni)


2009. nov. 2. 16:56
 1/5 A kérdező kommentje:

am. falun lakunk, tehát nem nagy a forgalom

12/L

2009. nov. 2. 16:57
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem a befogadott cicáim 11 és 9 évesek, vannak kóbor cicák a környéken, azok között is vannak 10-15 évesek, sajnos nem fogsz tudni megbarátkozni vele, az enyémek közül egynek műtötték a hátát, azóta csak én foghatom meg, nézhetek rá, különben nyivákol, egyébként az ilyen kóbor állatok egyátalán nem barátkoznak
2009. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
megszoktam etetni, de annyira örülnék ha megsimogathatnám, vagy legalább a közelébe mehetnék...
2009. nov. 2. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez nagyon sok dologtól függ. Például a környezettől (belváros, kertváros vagy falu...), attól, hogy mennyi ennivalót talál, megbetegszik -e stb.

Nem akarlak elkeseríteni, de átlagosan 5-6 év a kóborcicák élettartama.


Szerintem jól teszed, hogy be akarod fogadni :)

Próbálj mindig akkor kitenni kaját, mikor te is ott vagy, és mikor bemész, akkor ne hagyd kint az ételt sem. Szokja meg, hogy akkor van kaja, ha közel jön.


Nagyon sok türelem és kitartás fog kelleni, de szerintem megéri :)


Sok sikert hozzá :D


Drukkolok neked!

2009. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Épp ma olvastam, kapcsolódik a témához:

[link]

2009. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!