Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez igy nagyon nem lesz jó?!

Ez igy nagyon nem lesz jó?!

Figyelt kérdés
Van 3 cicám egy perzsa és 2 rendes egyszerű házi cica. A gond nem velük hanem a szüleimmel van. Még novemberben kaptam a Perzsa cicát. Olvasgattam ezt azt és kiderült ,hogy nem lehet kint tartani. Na csak ,hogy a szüleim nem engedik ,hogy szobacica legyen.Pedig mindketten szeretik a cicákat. A baj ,hogy nem családtag ként hanem egerészként gondolnak rájuk. Én mindenféle minőségi kajákat veszek nekik a saját zsebpénzemből de a szülem ezt nem igazán tolerálják(tejeskenyér azt k*ss legyen). A perzsát pedig az istenért sem engedik ,hogy ivartalanitatsam pedig az is zsebpénzből lenne. És már jelentkeztek is nála külömböző egészségügyi problémák:köhögés, könnyezés ,étvágytalanság stb. De nekem nincs pézem ezeket kezeltetni a szüleim pedig sz*rnak rá. Mi legyen???Csak 13 éves vagyok segitsetek!Már a menhelyre is gondoltam de ott már nem vesznek be több állatot. Próbáltam elajándékozni őket de senkineksem kellettek.A lényeg ,hogy nekik jó legyen!

2013. szept. 6. 20:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem hirdesd meg az interneten. Vagy mondd meg a szüleidnek, hogy legalább akkor hadd jöjjön be a perzsa cica, ha mínuszok repkednek. Nekem is van 3 házicicám és kint vannak télen nyáron. Az egyikük öreg és nehezen mozog már, nem tud elbújni, ezért ha nagyon lehűl a levegő bejöhet. De akkor is éjjelre. Mind3 nőstényke, és mind ivartalaníttattam már. Tieid fiúk, vagy lányok? Esetleg ha az a gond hogy félnek, hogy minden tiszta cicaszőr lesz mondd meg nekik ÉS TARTSD IS MEG A SZAVAD (!) hogy takarítani fogsz utánuk. Ha a kaki miatt aggódnak akkor mondd meg hogy alomba végzik, amit szintén TE fogsz tisztán tartani. Nyáron meg legyen kint, bár a perzs tipikus szobacica, mer nem olyan ügyes mint a többi cica. Oltásokat kaptak már életükben? Milyen minőségi kaját veszel? És merre laksz? Esetleg megpróbálhatok segíteni.
2013. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A tej különben sem jó a cicáknak, legtöbbjüknél hasmenést okoz. A perzsa szőrét ápolod?
2013. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, ha összegyűlt a zsebpénz az ivartalanításra fogd meg a macskát és irány az állatorvos! Én annó az otthoniak beleegyezése nélkül vittem el a 2 kutyánkat meg a 3 cicánkat is ivartalaníttatni! Számtalanszor kértem őket könyörögtem érveltem és mondtam az előnyöket. Süket fülekre talált. Én viszont aggódtam az egészségükért ezért szántam el magam erre a drasztikus lépésre. Láttem kidobott anyamacskát fialás után csontig lesoványodva váladékozó szemmel gyulladt füllel. Mikor meg lett műtve mintha újjászületett volna. Kikerekedett csillogóvá vált a szőre és végül nálunk maradt. Amúgy mit csináltok ha nőstény és lekölykezik nektek? Mi lesz a kicsikkel? Ezt is kérdezd meg azért alkalomadtán a szüleidtől. 13 évesen sajnos nem túl sokat tehetsz... Fiú vagy? vagy lány?
2013. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen ápolom napi 3x 4x fésülöm. Royal canint adok nekik. Szerbiában lakom :(((
2013. szept. 6. 21:01
 5/23 anonim ***** válasza:
Uh! Szerbia nem az állattartási kultúrájáról híres. Az internetet tudnám javasolni én is, meg azokat amiket az előttem szólók írtak. Esetleg előre megkérdezhetted volna a szüleidet, ők hogy állnak az állattartáshoz. Amíg ott élsz addig azt kell tenned amit ők diktálnak.
2013. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok.
2013. szept. 6. 21:39
 7/23 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Beszéltél a szüleiddel arról amit írtam? Hogy te fogod gondozni, amíg télen bent lesz? Amúgy hogyan került hozzád a cica? Kíváncsi vagyok a történetére. :) Ha gondolod írd meg privibe. Egyébként imádnivalóak a perzsák, csak nekem a jelenlegi munkám mellett nem lenne időm hogy a szőrét ápoljam. Ezért vannak házi cicáim.
2013. szept. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Dícséretes, hogy ilyen fiatalom már ilyen felelősségteljesen gondolokozol. DE! Megkérdezhetted volna a szüleidet ők hogy állnak az állattartáshoz, valamint AZELŐTT megnézhetted volna milyen módon tartsd a cicát mielőtt odakerült hozzád! És akkor most nem lennél bajban. (tudom kívülről, meg utólag okos az ember, de én már csak így veszek magamhoz bármilyen állatot.)
2013. szept. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem én akartam cicát. Anyám ragaszkodott hozzá mert a szomszédból jönnek át hozzánk az egerek.
2013. szept. 7. 08:00
 10/23 A kérdező kommentje:
A 2 házi cicus kóbor volt és befogadtuk őket. A Perzsát pedig kaptuk a szüleim egyik barátjától.INGYEN!
2013. szept. 7. 08:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!