Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kb.2-3 hónapos...

Találtam egy kb.2-3 hónapos kiscicát. Kb.4 napja van nálunk. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Olyan gyönge volt, amikor rátaláltam, hogy lábra se tudott állni. Az összes csontja kilátszott és a szőre is hullott.

Tele van betegséggel: csipás, rühös a füle, nagy barna bogarak vannak benne és bolhás.


A szemét langyos kamillaborogatással kezelem mindennap.


A fülére kértem a kisállatboltban valami szert és kaptam ilyen Panzi fülcseppet. Azt mondták, hogy fültisztító pálcikával óvatosan pucolgassam, de nem vagyok biztos abban, hogy teljesen sikerülni fog kitisztítani, szóval muszáj leszek állatorvoshoz vinni. (Jól tűri, annak ellenére, hogy a fülét piszkálom belülről. Még dorombol is a lelkem. :) Egy idő után persze unja, de utána kiengesztelem.)

Addig - amíg a dokihoz eljutunk - tudtok valamit javasolni? Bele szabad cseppenteni úgy, hogy még van benne rüh és zsír? Nem fogja úgy feloldani, hogy beljebb folyjon a hallójáratba? Sajnos tapasztaltuk, hogy rosszul hall a drága, de ma meglehetősen sok mocskot kiszedtem a füléből és már a csettintésre reagál valamit, de nem "antennázik" a fülével, mint a többi macska. Eddig nem mertem a cseppel tisztítani, csak kamillateával.


Azt javasolták, hogy WU2-vel fürdessem meg és attól is rendbe jön. Van itthon 100%-ban gyógynövényes sampon. Az jobb lehet neki? Milyen gyakran fürdethetem?


Nem fogja túlenni magát? Félek, hogy a hirtelen sok kaja megárt neki, mivel - mint mondtam - elég gebe volt, amikor hazahoztam. Egyébként már kezd jobban kinézni. Van egy jó nagy pocija, de a csontjai még mindig kilátszanak.


A széklete rendben van, olyan macskás, tehát ilyen problémája aligha van.


Azért nem tudom most állatorvoshoz vinni, mert az drága és csak hónap végén kapok fizetést, de nem fogom tétlenül nézni ezt a kis jószágot. Fogok előleget kérni, de az még legalább 1 hét...


Még hagy jegyezzem meg, hogy egész nap csak eszik, alszik és néha mosdik, de nem túl tiszta ettől függetlenül.


A válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. szept. 6. 21:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék. A bogarak nem benne, hanem a bundájában van.
2013. szept. 6. 21:05
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gondja van szegénynek. Jobb lenne minél hamarabb orvos, ő tudna válaszolna a kérdéseidre. Esetleg felhívhatod, hogy ő milyen készítményeket javasol.

A rühekkel majd az orvos foglalkozik, azt otthon nem hiszem, hogy lehet kezelni.

Féreghajtót vegyél neki patikában, nem drága, de nagyon fontos. Azért van felfúvódva és a férgek miatt nem tud hízni sem.

Csipás lehet macskanátha miatt is, azt is a doki intézi.

Vegyél neki bolha és élősködő elleni spray-t/port és sampont.

A gyógynöényessel felesleges megfürdetni, a bolhák nem fognak elmenni tőle.

Etesd először többször kevesebbel, majd térj rá a napi kétszeri etetésre.


Sok sikert a cicához, remélem meggyógyul és jó társad lesz. :)

2013. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem. :)
2013. szept. 6. 21:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok, még sok ilyen embert kívánok a világnak !! :)
2013. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
fürdetheted, nem eszi túl magát, kiscicák még nem annyira alaposan mosakodóak :) a cseppentést nem tudom! Nagyon rendes vagy! :)
2013. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A megoldás az 1800 ft-os Frontline Spot On cat! Úgy kell használni, hogy levágod a pici tubus tetejét és a tarkójára csepegteted, de úgy, hogy oda, ahol nem tudja megnyalni magát és közvetlen a bőrre, széthúzod a szőrét. Első nap az élősködők kb 90%-át öli meg, utána meg a környezetre is hat, illetve felszívódik és a szőrében marad. Kb 5 hétig bolhamentes lesz! Ugyanilyen cipőben jártam. A kiscicák is sokat esznek, tegyél ki nyugodtan, nem fogja túlenni magát, beosztja, vagy ha negyon mohó, akkor büfög, de később visszamegy enni majd. Fürdetés is fontos ilyenkor, de a csepp előtt, mert 27 fokos hő felett alapból megdöglenek a bolhák meg ilyesmik. A kismacseszok ezt tűrik simán, csak határozott (nem erőszakos) legyél vele fürdetés közben.

Na meg porszívózz ki minden nap.

2013. szept. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, itt a bizonyíték:)

[link]

2013. szept. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A bolhák 40 fokot is kibírnak csak a nagyon forró öli meg őket,házban pl gőztisztító,de azzal nem mosunk macskát és forróval sem.és ne adj neki semmit ilyen korban,nem is biztos hogy annyi idős mint amit írtál,dokihoz vidd el,ő jobban tudja.
2013. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még szerintem nincs 1 kiló és a Frontline használati utasítása azt írja, hogy csak az ennél nehezebb állatoknál lehet használni. Veszek valami jó kis sampont neki és ma délután nekilátunk a tisztulási folyamatnak. :)
2013. szept. 7. 12:40
 10/11 anonim ***** válasza:
A Frontline-nak a felét rácsepetettheted. Én is ezt tettem a két és fél hónapos cicáimmal, bár ők egészségesek.
2013. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!