Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap szült a cicám 4 kicsit,...

Tegnap szült a cicám 4 kicsit, csak kettő maradt meg, félek hogy a többi sem éli túl, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az egyik szüléskor meghalt, a másik csak ma, nem tudom mi lehetett a baj, most is elég hidegnek tűnik a 2 kicsi (és nagyon picik), de én azt sem tudom milyennek kellene lenniük, lehet hogy normális még ilyenkor hogy kicsit hidegebbek? Mert nincsenek hideg helyen se. Az anyacica ott van velük állandóan, még ki sem jött onnan tegnap óta, legalább is nem láttam, ez így szokott lenni?
2008. júl. 2. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha már meghaltak kicsik akkor természetesen nem nomrális, és ilyenkor nem ide kellene írni, hanem állatorvost kell hívni. Persze az pénzbe kerül. Miért nem lehet ivartalanítani azokat a szerencsétlen cicákat? (ez is pénzbe kerül, de csak egyszer, és többet nem lesz gond a nem várt kismacskákkal). Vagy ha annyira nincs pénzed, akkor legalább figyelni rá, hogy ne legyen felcsinálva?
2008. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra lennék kíváncsi hogy az a 2 ami még megmaradt milyennek kell hogy legyen? Hidegek, nem nagyon, de ez baj? Valaki csak tudja milyenek szoktak lenni 1 naposan?


Tudom, mindig megkapom hogy ivartalaníttassam, nincs munkám, nincs semmim amiből elő tudok húzni 12ezer forintot erre, és az még csak a egy macska, nekem 3 lánycicám is van, be meg nem zárhatom őket.

2008. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Ne törődj vele, mit írnak. Az annyira nem jó, ha tapogatod őket. Ha az anyacica ott van velük, nem lehet gond, ill. nem tudsz semmit sem tenni, csak ellenőrizni, hogy velük van az anyjuk, eteti őket, tisztogatja, melegíti. Ha nem így van, tedd be az alomba az anyamacskát, ha elkószálna túl sokáig.

Első alom? Mert ilyenkor sok minden előfordul. Amúgy is lepusztulnak néha, talán túl gyengék voltak, ez ellen nem lehet semmit tenni, azért születik annyi, hogy biztosan legyen utánpótlás. Sajnos így van, nekünk annyi kiscicánk volt már, és majdnem mindig meghalt egy vagy kettő, ilyen meg olyan okból. (Egyszer az anyjuk rájukfeküdt, és ebből kettő nem élte túl.) Ez ellen te nem tudsz semmit tenni.

2008. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg koraszülöttek lehetnek vagy az anya volt túl fiatal.Próbálj alájuk rakni meleg takarót,figyeld,hogy szopnak-e.Az állatorvost is kihívhatod,de az sem mindíg tud többet tenni.
2008. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos sem fog tudni ilyenkor szinte semmit sem tenni. Egyébként az egy napos cicák, borzasztó kicsit, gyámoltalanok, aki még nem látott ilyet, azoknak lehet úgy tűnik hogy betegek. ANyacica általában nem hagyja ott őket, az első egy-két napban, takargatnod sem kell őket, az anya ezt majd megoldja a teste melegével. Igazából csak várni tudsz. Amúgy macskáknak van fogamzásgátló is, az kb 800 ft, és három hónapra elég.
2008. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyira nincs pénzed akkor mi a ...-nak tartasz ennyi macskát?
2008. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Attól hogy nincs pénzem még szeretem az állatokat, és aminek nincs gazdája és idejön nem fogom kidobni mint mások teszik. Etetni tudom mivel mert marad nekik mindig maradék, csak ezekben a helyzetekben mint most nem tudom mit tehetnék.


Most néztem és még egy kicsi elpusztult, felhívtam az állatorvost, azt mondta meleg helyen legyenek, és szopjanak rendesen, ennyi, nem tud mit tenni, ez meg eddig is megvolt, nem maradtak meg mégsem, vagyis még egy van, de nem tudom meddig.

Az anyacica csak 1 éves, és biztos igaza volt annak aki írta hogy koraszülöttek, így nem tehetek mást csak várok hogy mi lesz. És remélem hogy az utolsó megmarad, de sajnos ő is nagyon picurka.

2008. júl. 2. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem dobod ki, ami szép dolog. De közben szaporítod, így lesz még több, akinek ki tudja milyen sorsa lesz... Gondolkodjál egy kicsit. 3 lány macskád van, ez azt jelenti, hogy ha nincsenek ivartalanítva, és nem tudsz rájuk figyelni, évente legalább 3-6 alom kiscica fog születni, azokkal mit csinálsz? Annyi macska van, hogy eladni/elajándékozni szinte lehetetlen, megtartani mindet szintén nem lehet. Így kellene gondolkodni, mert lehet, hogy a segítőkészséged ez esetben többet árt, mint használ. Én kutyás vagyok, imádom őket, mégse fogadok be minden kóbor kutyát, pedig néha a szívem megszakad értük (inkább időnként viszek nekik valami kaját). Azért mert tudom, hogy nem tudnék mit kezdeni velük. Így is van már 4 kutyám tenyészetből, és 2 fajtamentésből menhelyről, ennél többet nem tudok vállalni. Van két cicánk is, de belőlük se tudok többet hozni, pedig múlt héten láttunk egy alomnyi tüneményes kiscicát kidobva, akik valószínűleg szintén "véletlenül" sikerültek. Nekik is vittünk kaját, valamint egy éjszakára hazahoztuk őket, de másnak elvitettük menhelyre. Nem hiszem el, hogy spórolással nem lehetne összegyűjteni a műtét árát. Nem kell mindegyiket egyszerre, mert az valóban nagy költség, de ha már egyet is ivartalanítottak, az is valami, mert legalább neki nem lesznek többet feleslegesen megszületett kölykei. Az igazán felelős állattartás az ivartalanítással kezdődik, pláne a macskák/kutyák esetében, mert belőlük így is annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. ennek jegyében egyre többször vannak akciós hetek amikben az eredeti ár töredékéért végzik el a beavatkozást, szóval érdemes figyelni a menhelyek, és állatvédők oldalait, mert ott szokott erről információ lenni.
2008. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne térjetek már el a témától.Kinek mi köze hozzá,hogy mennyi pénze van az állatok tartására.SEMMI!Amúgy meg ha nem érdekel a kérdés akkor minek kell rá válaszolni.Remélem az az egy cica megmarad,Sok sikert hozzá.
2008. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Olyan könnyű ám az embereket kioktatni meg ítélkezni. Szálljatok magatokba.
2008. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!