Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskám hátsójából egy...

A kismacskám hátsójából egy hosszú teflonszalag lóg ki. Valószínűleg régebben lenyelhette. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Próbáltam finoman kihúzni, de nem nagyon jön ki. Elég ijesztő látvány, ahogy ezzel jön-megy a lakásban.
2009. nov. 2. 21:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad kihúzni!!! Vágd le a kilógó részt és várd meg, a maradék kijön-e magától. Ha nem, orvos!
2009. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ugyan kutyáim vannak, de előfordult már egy párszor, hogy fű lógott nekik hátulról. Zsepivel óvatosan kihúztam, mert nagyon zavarja őket, magától talán ki sem jön. Próbáld kihúzni szerintem, de nagyon óvatosan!
2009. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbáld meg kihúzni, mert egy szalag nem egyenlő egy fűszállal! A fűszál rövid, és a bél legutolsó szakasza nem igazán van megcsavarodva, de egy ilyen szalag másik vége meg lehet, hogy a vékonybelében van, és ha megpróbálod kihúzni, azzal valami kárt okozol vele a cica beleiben.

Vágd le, úgy hogy 2-3 cm még amit látsz, megmaradjon, és ha nem jön ki 1-2 napon belül, akkor orvos.

2009. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem a galandféreggel téveszted össze azt a telefonszalagot?
2009. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
98%

Nem hinném, hogy itt olyan válaszokat fogsz kapni, amiket érdemes lenne kipróbálnod, mivel a macskád egézségével játszol, és nem hiszem, hogy sokaknak van efféle "élményük"

Szóval inkább vidd el állatorvoshoz, mert a széklet nem fog tudni rendesen ürülni, és esetleg még nagyobb baj lesz.

2009. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor a hivatalos válasz:

". Előfordul, hogy a korábban lenyelt zsineg, cérna, vagy akár a nejlonharisnya vége kilóg az állat végbélnyílásán. Semmi esetben sem húzzuk ki erőszakosan, mert biztosan bélsérülést okozunk vele. Várjuk meg, hogy a természetes bélmozgás segítse a külvilágra, természetesen a kilógó darabot levághatjuk. Ilyenkor nem árt egy-két evőkanál parafinolajjal élénkíteni a bélmozgást és csúszóssá tenni az eltávozó béltartalmat."

2009. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz azért hozzátenném, hogy cicánál a javasolt paraffinolajból evőknálnyi sok! És mint már többen írtuk, ha nem jön ki magától, vidd a cicát orvoshoz, mert komoly baj is lehet belőle.
2009. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%
orvos azonnal, abból baj nem lehet.
2009. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már éjjel nem nagyon tudom vinni sehová. Úgy látom őt annyira nem zavarja.

De megoldotta a levágást ő saját maga. Lerágta, gondolom, mert már csak 2-3 centis rész lóg ki. Megvárom holnapig, hogy kijön-e a természetes úton. Ha nem, akkor megyünk orvoshoz.

2009. nov. 2. 22:24
 10/24 anonim ***** válasza:
Lerágta? Akkor megint megette? :O Amőgy tényleg nem szabad kihuzni... mert kihuzod vele a beleit is. Volt egy ilyen kínzás régen a középkorban is...:S
2009. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!