Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan macskafajta,...

Létezik olyan macskafajta, ami egyáltalán (! ) nem ugrál?

Figyelt kérdés

Szóval a barátom nagy macskás. Összeköltöztünk 3 hónapja, és bár csak az első héten mondta, én nagyon látom rajta hogy hiányzik a macskája. Én viszont nagyon nem szeretem őket. Múltkor elgondolkoztam azon, hogy vajon mi a 3 legnagyobb bajom a macskákkal, amiért utálom őket. (csak a tapasztalataim alapján, senki ne vegye magára, meg ne mondja hogy nem így van!) Szóval rájöttem, hogy iszonyú gonoszak és beképzeltek, mintha az ember lenne értük (ez még egy kis agressziót is kivált belőlem, emberben is utálom az ilyen jellemet.) Akkor kapcsolom be a "cukigombot" ha a kezemben tartok valami kaját, vagy épp eszükbe jut hogy simogatást akarnak. Felugrálnak mindenhova, legyen az üvegasztal, szekrényteteje, bármi, és hiába küldi le az ember. Szétkaparják a bútort, minden macskás ismerősöm ágyszéle rojtos. Márpedig nem keresek túl jól, úgy spóroltam 4 hónapig egy fotelra, és nagyon nem esne jól, ha tönkretenné egy macska.


Na mindegy, abbahagyom mert a lényeget értitek. A barátomat nagyon szeretem, jobban mint ahogy utálom a macskákat, és igazából ha találnék egy olyan fajtát, amin legalább ezeket a kaparó-ugró dolgokat "ki lehetne kapcsolni", vagy eleve nem is tudnak ugrálni meg kaparni, az jó lenne. A jellemükkel már megbirkózom, valahogy csak összehaverkodnánk, nem vagyok én se kőszívű, csak magamtól nem fogadnék be macskát.

Na, ilyen bonyolult helyzetbe tudtok nekünk ajánlani cicát? Milyet? A barátom amúgy nem tud róla, nagy meglepinek szánom!



2013. szept. 8. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ők nem ugrálnak, mert nem feltétlen tudnak talpra esni: [link]

Bár szerintem nagyon drága és Magyarországon nem lehet kapni.

2013. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

a jellemükhöz tartozik.. kaparászás ugrálás: tölts meg üres ablak tisztitó flakont ecetes vagy citromos vízel, és ha rosszat csinál a cica spricceld le.


az én cicámnem spriccelős modszerrel is simán megtanulta hogy van ahova fel mehet (szobában szék stb) és van ahova nem (konyhába ugyanez) sőt azt is megtanulta, hogy a másik szobába nem teheti be a lábát (persze sokáig tartott, mert mikor kicsi volt mindig bejöhetet, csak az volt a szokása hogy bebujt a szekrény mögé, mi meg mindig megijedtünk hogy kiugrott erkélyen- persze volt olyan hogy így is bement, és lebukott, de pl egyszer anyumat így ébresztette fel, és ennek köszönhetően nem késett el melóból....


ha van már neki cicája szerintem azt hozd el hozzátok, így ha bármi gond lesz, és mégse jön össze a dolog - bár nagy csalodás lesz - de vissza tudjátok vinni oda ahol most van.. (esetleg azt mondod hogy 3 hónapos próbeverzio - és ezt megmondod a mostani "gazdának"

2013. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Anyukájánál van most a cica, el tudnám hozni. Csak ő egy kicsit... hát, vandál. Gondoltam erre a megoldásra is, csak ha rögtön ő lenne az első közös cicánk, valószínű örökre megutálnám az összes macskát. Érted, azért szeretnék valami extrém békés nem rombolós macskát, hogy én is tudjam szeretni... Ne csak megtűrni, mert ebben az lenne a lényeg, hogy cicája lehessen, na de én is szeretnék ott élni úgy, ahogy eddig is, ne véres karmolásokkal meg tépett pólókkal.
2013. szept. 8. 21:05
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg gonoszak és beképzeltek, cseréld le a pasid macskátlanra...
2013. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igenis le lehet szoktatni mindenről! Az én macskám egy átok, azt tudom is, de a keresztanyáméknál meg nem mondod, hogy vannak macskák! Nem rojtos az ágy és kanapé széle, nem fekszenek mindenhova, csak a kijelölt helyekre, nem másznak fel sem a konyhapultra sem az étkezőasztalra, nem ugranak az öledbe ha eszel, és nem kuncsorognak és ami a legviccesebb, hogy sima házimacskákról van szó! Mikor rosszat csináltak, keresztanyám odament és úgy elsöpörte onnan, hogy csúszott (és nem repült, tehát nem fájt neki) (csúszós kövük van) a bejárati ajtóig! Kijelölt székük van az asztalnál, le van terítve valami, tudják hogy csak oda feküdhetnek! Soha nem csinálják ez másképp, nincs ami kizökkentené őket, nyugodtan a friss húst és bármilyen főtt ételt otthagyhat az asztalon és a konyhapulton,mert eszük ágában sincs felugrani! Roppant okos állatok, csak meg kell őket nevelni! Kijelölt (hozzájuk színben illő) rongyuk van, a kanapén és az asztalszéken is-ehez hozzáteszem csak arra a székre ülhetnek ami falhoz be van tolva tehát nem használja senki-és csak arra a rongyra fekszenek! Én megpróbálnám a helyedben, ha igazán szereted a barátodat megéri!
2013. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Üdv. Úgy tudom, hogy az orosz kék fajta az nem olyan tipikus "romboló" jellemű mint a többi macs. Itt is azt írják, hogy játékos, de csak mértékkel. [link]
2013. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Abban igazad van, hogy a macska önző állat. Az enyém különösen, ez egy szemétláda, de én nagyon macskás vagyok és imádom. Ritka, hogy magától jöjjön szeretetért, ha én próbálom ráerőltetni, annak általában csúnya vége van (karmolás, harapás). De az nem igaz, hogy mindenhova felugrik és mindent szétkapar. Meg kell nevelni, nem lehetetlen. A szeretetre nem lehet ránevelni, a viselkedésre igen. A miénk is próbálkozott kiskorában. A karmát a kanapén akarta élesíteni, nem hagytuk, ma már eszébe sem jutna. Felment ide-oda, de sosem vert le semmit, ennek ellenére lezavartuk. Azóta nem járkál fel. Az asztalokra szintén nem, konyhapultra sem, kaját soha nem lop. Szóval meg van nevelve. Nálunk is van üvegasztal, sosem volt még rajta a macska. Egyszer felállt két lábbal, szétnézett rajta, elzavartuk, és ennyi volt az üvegasztallal a kapcsolata. Hozzánk eljöhetnél, nem látnál rojtos ágyszélet, kanapét. Nekem is van ilyen ismerősöm, akinél a bőr ülőgarnitúrát (fél milliós) fél év alatt leamortizálta a két macska, és undorítóan néz ki. Tőlem kérdezték, hogy nálunk hogy-hogy nem ilyen. Persze ők mikor látták őket kaparni, annyit csináltak, hogy "juj Foltoska ejnye bejnye ilyet nem szabad csinálni édii". Na, ettől nem szokik le róla a macska. Szóval én azt mondom a tapasztalataim alapján, hogy egy sima házimacska is megteszi. Nekem mindig házi cicám volt, fajtiszta sosem, és még egy bútoromat sem szedték szét, semmiben nem tettek kárt. Foglalkozni kell velük és nevelni kell őket, ez a kulcs.
2013. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
73%

Hát ezen most kiakadtam...

,,Szóval rájöttem, hogy iszonyú gonoszak és beképzeltek, mintha az ember lenne értük" - 1.előbb ismerd meg a szavak igazi jelentését cicám, és úgy próbálj meg bárkit is ezekkel a szavakkal illetni. Gonosz csak ember tud lenni!! Beképzelt? Te átgondoltad egyáltalán, miket írsz le??

,,A nárcizmus beképzeltség, hiúság, önhittség vagy egyszerűen az önzés szemelyiség vonása. Alkalmazzák az elnevezést társadalmi csoportra, gyakran használják utalásként elitizmusra, vagy közönyösségre mások nehéz helyzete iránt.A nárcizmus kifejezést Sigmund Freud alkotta meg a görög mitológiai alakra, Narcissusra utalva. Ő egy betegesen önhitt fiatal férfi volt, aki beleszeretett saját tükörképébe. Freud úgy gondolta, hogy egy bizonyos szintű nárcizmus mindannyiunkban születésünktől fogva jelen van."

2.Tényleg az emberért kellene minden egyes bolygón lakó lénynek lennie, mert belehalunk, ha esetleg mi kedveskedünk a házikedvencnek, s cserébe nem várunk el semmit??

3.a macskák valamilyen szinten hasonlóak az emberhez. Igaz, akkor dorombol,ha szeretetre vágynak, és kedvesebbek is, mikor kajáról van szó. Az ember nem ilyen??

Szóval mielőtt lefikáznál egy olyan fajt, amit nem is ismersz, azt hiszem, előtte át kéne gondolnod, hogy te honnan jöttél (és most nem személyeskedni akarok, az egész emberiségre gondoltam),és ehhez mérten kéne leszólnod másokat...

Ja, és igen, megtanítható sok mindenre a macska. Nekem 3 van itthon, de a bútorok épek. Van kaparófájuk, oda járnak levezetni a feszültséget, és karmot élesíteni.

2013. szept. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
A lényeg, hogy meg kell nevelni! És igen, meglehet! Házimacska jó választás!!
2013. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

En nem orulnek, ha a sajat macskam helyett kapnak egy masikat, macska-macska alapon.

Ha a baratodnak a sajt macskaja hianyzik, nem biztos, hogy jo otlet egy masik darab.

Ez csak a sajat meglatasom.

2013. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!