Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e macskát kutyához...

Lehet-e macskát kutyához szoktatni?

Figyelt kérdés

Ma találtunk egy kis macskát és nagyon aranyos. :)

Meg akarjuk tartani, csak hát itt van a kutyám, Borzos. Nem egy agresszív kutya (soha nem harapott meg senkit, postást sem ugatja meg :D ), de macskákat szokott üldözni. Kis korában két macskához is hozzászoktattuk (olyan 3 éve), úgy hogy kikötöztük pár napra, minél távolabb engedtük a láncot és egy idő múlva megszokta a cicákat és nem bántotta őket. Azok azóta meghaltak sajna (kocsik...:( ). Szóval, ha egy 4,5 éves kutyát, aki már volt macskához szoktatva és amúgy sem agresszív, lehet-e egy amúgy pár hetes kiscicához hozzászoktatni? És hogyan? :)


2013. szept. 9. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A macska ösztönlény, azt nem tudod a kutyához szoktatni, csak elvadulna. A kutyust kell megnevelni.
2013. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
össze lehet őket szoktatni, de csak szép lassan, az ő tempójukban. a lényeg, hogy ne erőltesd, és mindig figyelj a kutyára, hogy nehogy kárt tegyen a cicában.
2013. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó tudod, hogy értem. Nem a kutyát féltem, hanem a cicust. :D Szóval a kutyát a macskához.

És hogyan?

2013. szept. 9. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha a kutyád ismeri a cicákat, "volt már dolga velük", akkor nem kellene, hogy nehéz dolgod legyen. A kiscicával meg pláne sima ügyed van, ha szinte születésétől fogva kutya közelében van, egyáltalán nem fog félni tőle. A miénk is ugrált a kutya mozgó farkára meg hasonlók:)
2013. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:
Lehet, tudom, látom naponta.
2013. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!