Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásba tényleg nem való macska?

Lakásba tényleg nem való macska?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy cicát, de apám állandóan hangoztatja, hogy a macska nem lakásba való. Amúgy nem velük élek már, szóval nem arról van szó, hogy őt személy szerint zavarná. Tényleg rossz a macskának lakásban? Tudom, hogy a természetük különböző, de kutyát is sokan tartanak lakásban, anyámnak is van kutyája és szerintem jól érzi magát. A macskánál ez nem így van?
2009. nov. 3. 15:23
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
2009. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez azért hülyeség, hogy nem lakásba való, a lakásban élő cicák 20-25 évig sőt akár még tovább is élhetnek már volt rá példa, ugyanis a lakásban meleg van nem éheznek mint a kóbor cicák és nincs autó ami elüthetné meg kutyák akik bánthatnák. A cicusok nagyon kényelmes állatkák :) jól érzik magukat a lakásban nekem van 3 is és semmi bajuk, boldogok. :)
2009. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a macska inkább való lakásba, mint a kutya! És ha nem laktok együtt, azt csinálsz amit akarsz! Ha neked örömet okoz legyen macskád, talán annyi, hogy ők felugrálnak mindenre lehet, hogy ez a baja vele nem?
2009. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
dehogy is! a macskák imádnak benn lenni :) ez tény.
2009. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Remekül el vannak a lakásban, de ennek feltétele, hogy már kiskorától lakásban nevelkedjen. Egykor kinti cicából nehezen lesz panel-cica, mert a kinti életet szokta meg.

Úgyhogy 2-3 hónapos cicával érdemes próbálkozni.

2009. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a válaszokat :) Hát én is úgy gondoltam, hogy kicsi cicát hoznék a lakásba, nem felnőttet, úgyhogy ezt szokná meg.
2009. nov. 3. 15:45
 7/21 Harmoka ***** válasza:
69%

Szerintem lakásban is el van jól a macska, csak talán nem játszótéri keverék (házi) macska, hanem valamilyen faj macska ami jobban viseli a bentlakást. Talán a házimacsek jobban szeret csavarogni. De azok közt is van "bennlakó", de nehezebb kiszámítani melyik mit visel el jobban.

Az enyém egy (házi) herélt kandúr, de ennek ellenére nem tudom megtartani a lakásban, csak amíg eszik meg alszik. Utána csavarog és jó messzire el szokott menni.

2009. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk van kertünk a macska mégis bent van, többet van a házban mint a kertben. szerintem nygodtan mehet lakásba, mivel életük 80%-át alvással töltik, amit kényelmes helyen szeretnek (ágy, puha szönyeg stb:-D) így maximálisan megfelel nekik a lakás is:-)
2009. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 2 cicám volt lakásban.Egyszer kiszökött, onnantól fogva nem maradt meg bennt folyton az ablakban ült és keservesen nyávogott.A másik pici volt még, de az összes függönyöm széttépte, mert azokra akart mászni és a fenyőbútoron élezte a körmét. Arról nem is beszélve, hogy miután 10 óra munka után hazajöttem és az egész ház tömény macskaka szag volt, mert az almot ugye nem üríti magának a cicus, na az sem volt valami álom. Szóval én már nem tartanék lakásban cicát az biztos.De lehet csak az enyémek voltak rossz beállítottságúak.Ha belevágsz sook sikert és jobb cicusokat.
2009. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsó válaszolóval ellentétben én is határozottan állítom, hogy igenis nagyon jól elvan lakásban egész életében az a cica, amelyiket pici korától fogva ott tartják. (Más a helyzet azzal a cicával, amelyik már belekóstolt a szabad életbe.) Az almot persze rendszeresen kell tisztítani (egy napi "termés" még nem tragédia), mert nagyon igényli a macska a tisztaságot. Javaslom, hogy fedeles alomtálcát vegyél, amibe egy billenőajtón tud ki-bejárni, akkor szag sem jön ki.

Persze a "gyerekállatok" játékosak, és sok olyant is csinálnak, ami a gazdit néha elrémíti, de sokkal több örömet szereznek. Sok sikert egy cicához!

2009. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!