Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár napos kismacska hány ml...

Pár napos kismacska hány ml tejet ehet? Maximum hány óráig bírja evés nélkül?

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
A legtöbb macska laktózérzékeny, így inkább sehányat se. Ha anyja nincs, akkor vegyél cicáknak készült anyatej-pótlót.
2013. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Állatpatikában lehet kapni macskatej pótlót, azt adj neki fecskendővel. Nem tudom, cicát hányszor kell naponta etetni, én kisnyulakat nap háromszor-négyszer etettem, pedig ők már nagyobbak voltak, annyit adtam nekik, amennyit megittak.
2013. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor etessük a kismacskákat?

Nagyon fontos, hogy odafigyeljünk az etetési idő betartására, mert a macskakölykök az első két hétben 2-2,5 óránként megéheznek. Igaz, visítva jelzik, ha eljött a következő táplálkozás ideje, de ha nem kapnak időben enni, elfáradnak és elalszanak. Ami persze nem jelenti azt, hogy elégedetten szenderültek volna álomba. Csak kimerültek. Így nekünk kell ügyelni arra,hogy a cicák mindig elegendő táplálékhoz jussanak.


Evés után...

Ha a kiscicák jóllaktak, nedves ronggyal vagy vattával dörzsölgessük meg pocijukat, ezzel beindítjuk anyagcseréjüket és vizelésre, székelésre késztetjük őket. Egy hónapos koruk körül már próbálkozhatunk a macskaalomra szokatásukkal. Ez a folyamat akkor megy a leggyorsabban, ha eleinte van nekik egy kis minta, pontosabban fajtársaiktól származó illatanyag a tálcában, amelynek kiszaglásával nekik is ingerenciájuk támad oda végezni a dolgukat.


Mivel etessünk a kiscicákat?

Az első két hétben a macskakölyköknek anyatejre van szükségük, amely jól helyettesíthető az állatkereskedésekben beszerezhető macskatejporral vagy dobozos tápszerrel. A tej hőfokát kézmelegre állítsuk be, és cumisüvegből adagoljuk. A cumin akkora lyukat vágjunk, hogy a cicák erőlködés nélkül szívhassák a tejet. Vigyázzunk azonban, hogy ne legyen túl nagy a lyuk, mert meg is fulladhatnak a kiscicák. Akkor jó, ha a lefelé fordított cumisüvegből kis nyomás hatására megindul a tej. Ha többen vannak, hamar elhasználódik a cumi, kitágul a lyuk, így azt időnként ki kell cserélni. Előfordulhat, hogy cserekor nem fogadják el az új cumit, ekkor ne essünk kétségbe, kenjünk rá egy kis tejet és óvatosan kínálgassuk, tegyük a szájukhoz - a kiscicák hamar rájönnek majd, hogy ebből is csak fincsi tejcsi jön.


Tartsuk be az etetési időket!

0-2 hetes cicák: napi 10 etetés 2-2,5 óránként

2-4 hetes cicák: napi 7 etetés 2,5-3,5 óránként

4-5 hetes cicák: napi 5 etetés 3,5-5 óránként

A szilárd táplálékra való szoktatást körülbelül 4 hetesen kezdhetjük el. Eleinte meleg tejbe áztassunk egy kis száraztápot vagy konzerv macskatápot, hogy rákapjanak az ízére, majd fokozatosan álljunk át a szilárd eledelre.

2013. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ez kimaradt:


Kiscica kor Kiscica súly Napi tápszer Napi etetések sz.

1 hetes 100 g 25-30 ml 10

2 hetes 200 g 45-57 ml 8

3 hetes 300 g 70-85 ml 6

4 hetes 370 g 90-110 ml 4

5 hetes 450 g 110-125 ml 3

2013. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pár napos kiscica 3 óránként eszik, mint a babák olyanok! Hogy mennyit arról egy szakértőt, orvost kérdezz meg, azt nem tudom! Kecsketejet ha tudsz szerezni, azt szokták adni az árván maradt bébi cicáknak! Ha nincs, akkor állatboltban kapható tápszer! Melegen kell tartani ha nincs mamacica, mert még ilyen kis korban nem tudják szabályozni a hőmérsékletüket és könnyen kihülnek! Pisi kb minden 3 órában van, kaki nem biztos! Ehhez hogy elősegítsd, törölgetni kell a fenekét meleg-langyos vizes ronggyal! De mitörtént hogy párnapos és nincs mamája?
2013. szept. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
így van, előzőnek teljesen igaza van! De a legjobb ha orvoshoz viszed és ott kérsz tanácsot! Mi történt??
2013. szept. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!