Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sziámi cicám aki most lesz...

A sziámi cicám aki most lesz 4 hónapos, néha teljesen zizi lesz. Fel le rohangál, harap, karmol és szétszedi a lakást. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Amúgy meg olyan, mint a kezes bárány, lehet, hogy az a baj ilyenkor, hogy nem voltunk itthon?
2008. júl. 2. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baja, hogy 4 hónapos :D

A kiscicák igazi ördögfajzatok tudnak lenni, amíg megnőve le nem nyugszanak... Az én cicám is (7 éves lesz már) kicsiként teljesen őrült volt néha, ilyenkor szívesen kitekertem volna azt a szép cica-nyakát :DD, persze voltak angyali pillanatai is. De örülök, hogy nem tekertem, mert mostanra tök nyugis cica lett (kb 1,5-2 éves korától).

2008. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő van,dettó ugyanezt csinálják,pont most vittem ki a virágomat,mert szét van rágva. :S Ha magában van a cica,akkor nem fárad úgy le mintha játszana veled.Én okos voltam mert beszereztem mellé másik cicát! :-)) Így őt nyúzza,és már szépen begyógyult a kezem a csikarásoktól. :-)
2008. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes mivel nagy a mozgásigényük szerintem próbálj neki kartondobozokból bunkereket épiteni amiből egyk dobozból a másikba rohangálhat negyobb papirgurigán amin átfér különböző csüngős gombolyagokkal, fügönnyel /egyébként fantázia kérdése/ nekem bevált amig rohangál az egybeépitett dobozokban jól elfárad, lenyugszik, leszokni a rohangálásról csak a kor előrehaladtával fog majd de az még egy kicsit odébb van.
2008. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dúl benne az energia meg a hiperaktivitás.

Minden kismacska ilyen.Az enyémet is ezt csinálják.Összehúzzák a szőnyeget,a függönyön csimpazkodnak,mindent lecibálnak a szekrény polcáról és még sorolhatnám tovább.Ilyenek a kiscicák.Játékosak.De majd felnőttkorukra kinövik ezt a gyerekes viselkedést.

2008. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sziamim van, kolyokkent teljesen hiperaktiv, kesobb is eleg mozgekony es eszes cica, szeret rosszalkodni :-)

De persze azert nagyreszt kinovi ezt.

2008. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem házicicáim vannak, kb. 10 hónapos korukig csinálták ugyanezt, ez normális mert még "gyerek". :)
2008. júl. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Akkor megnyugodtam :) tehát még 1,5 év :) a lényeg, hogy nincs baja.

Nekem is volt házi cicám, de ilyesmit nem csinált, azért ilyedtem meg.A lényeg, hogy ő így okés. :)Köszi még egyszer!

2008. júl. 3. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sziámi-tulajdonosként csak megerősíteni tudom az előttem szólók válaszait. A fiatal sziámira egészen pontosan illik a leírás, akár egész öregkoráig játékos marad! Ezen kívül szeret hangosan nyávogni, bútort kaparni (már csak azért is), függönyt leszedni, virágot leverni. :) Nagyon gazdicentrikus, szeret a gazdája közelében lenni, és nagyon ragaszkodó (házimacskáknál ez változó, bár sok kísértetiesen "sziámi-vérű"). Őt ilyennek kell szeretni, amilyen, és addig jó, amíg ilyen hiperaktív. Nekünk két sziámi nőstényünk van, illetve sajnos már csak egy. Az idősebbik (Cilike) tavaly tavasszal ment el, hosszú betegség után, 16 évesen. :( Lánya, Picurka, idén lett 16 éves, és korához képest még mindig jó egészségnek örvend. Remélem, ez sokáig így lesz még! Szeresd, és hidd el, meghálálja! Továbbá ajánlhatom, hogy ha túl sokat van egyedül, ha megteheted, keríts mellé egy társat, persze legjobb másik sziámi, de változó sikerrel másik fajtával is összeszoktatható.


Ha bármilyen sziámis kérdésed van, nyugodtan keress meg levélben, tapasztalataim alapján talán néhány speciális kérdésre is tudok választ adni (különösen, ha nőstényed van).


Üdv: Tomi

2008. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!