Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes cicának lehet enni...

8 hetes cicának lehet enni adni csirkeszívet? Ha igen, akkor naponta mennyit?

Figyelt kérdés

2013. szept. 11. 20:56
 1/7 anonim válasza:
Hátt.. Nem tudom hogy lehet e adni de a mi mmacskáink inkàbb maradnak a hagyományos macska eteleknél.
2013. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint az egérre gondolsz hagyományos macskaeledel gyanánt?
2013. szept. 11. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
hagyományos macskaeledel az a boltban kapható táp és konzerv (illetve alutasakos)! Lehet nekik adni, csirkét, nyesedéket, szívet, zúzát, májat-de ezt csak módjával, stb, kivéve disznóhúst nyersen abszolút nem szabad mert meg is halhat, de én főttet sem adnék neki! De ezt gondolom úgyis tudod! :) Viszont ilyen pici cicának nem tudom,hogy jó e a szív! Kérdezd meg az állatdokidat! Amúgy jó nekik a szív, azt olvastam, mert rengeteg taurin van benne! De ő még pici, hát nem tudom..
2013. szept. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

lehet adni,csak beépül a macskába és ( a szíve szép lassan átfog változni,, és csirke szív fog benne dobogni)


nem vicc!!!


olvasd el


Czeizel Endre genetika című könyvét...

2013. szept. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 8 hetes kiscicámnak csirkenyakat, zúzát adok, illetve havonta egy kis májat. Imádja! :)
2013. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy egy héten egyszer kapja ezeket, pl. hétvégén. A többi napon száraztápot és konzervet kap.
2013. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy próbáltok segíteni.


Szeretném elmondani én is azt, hogy milyen ismereteim vannak a macskákkal kapcsolatban.


A macskák ragadozó, húsevő állatok. Nem csak egyszerűen ragadozók, hanem nagyon ügyes ragadozók.

Állítólag 10000 évvel ezelőtt kezdett a macska az ember társaságában élni, ezt a számot leellenőrizni nem tudom, de az számomra tény, hogy a macska ragadozó állat.

Évezredek óta ragadozó. Konzervet maximum azóta fogyaszt számos egyed, amióta macskáknak szánt konzerv eledel létezik a Föld bolygón, ez az időszak pedig csak néhány évtizedet ölel fel. Feltételezem, hogy ezekben egyetértetek velem.

(Amennyiben valaki nem értene egyet, az még nem változtatja meg a fent leírt egyik tényt sem.)

A hagyományos szó jelentése: „Régóta általánosan ismert, használt.”

Ez alapján szerintem nyugodtam ki lehet jelenteni, hogy a macska hagyományos tápláléka az a zsákmány, amelyet elkap, ez pedig a környezetétől függ, de Magyarországon vélhetően leggyakrabban egeret ejt zsákmányul.

A macska hagyományosan - véleményem szerint - egy olyan állat, amely nagyon igényli a szabadságot. A kertes házaknál élő macskák közül rengeteg állat jár vadászni, sőt, falun sokan azért tartanak macskát, hogy az egerésszen, nem pedig házi kedvencnek. Ez is hagyományos. Sok helyen a macska nem mehet be a házba, hanem a többi állattal alszik, vagy ott, ahol magának talál helyet.

Vannak, akik lakásban tartják a macskát, de attól az még nem hagyományos és pláne nem természetes, de megoldható. A konzerv eledellel való táplálás sem lesz attól hagyományos, hogy újabban, a fogyasztói társadalomban kialakult az - a nem feltétlenül helyes - szokás, hogy sokan azzal etetik kedvenceiket (is).

A macska hagyományos tápláléka a zsákmánya, amely például a nála kisebb bogarakból, rágcsálókból, madarakból, halakból áll.

[link]

A wikipédiás szócikk „Vadászat és étrend” fejezete szerint „a házi macska körülbelül ezerféle fajra vadászhat”.

Tehát nem csak én gondolom azt, hogy a macska hagyományosan ragadozó.


A nálunk tanyázó macska a kölykeinek már egy hete elkezdte hozni napi rendszerességgel az egereket. A kicsik még szopnak is, de már elkezdték az átállást a húsfogyasztásra. Most kb. 8 hetesek a kiscicák, az egeret gond nélkül elrágcsálják és kb. 7 hetesek voltak, amikor az anyjuk hozott nekik először egeret.


[link]


Nem mindegyik konzerv eledel jó a macskáknak, a húsok viszont igen. Kivéve a sertéshúst.

Sok konzerv eledel tele van természetellenes anyagokkal, ezek nem használnak a macskáknak. Minél természetesebb táplálékot kap, annál egészségesebb lesz az állat – persze, az ember is.

Biztosan közületek sokan hallottak már a B.A.R.F.-ról. Biologically Appropriate Raw Food = B.A.R.F. „A B.A.R.F.-étrend valójában nyers ételek fogyasztását jelenti. A BARF elnevezés biológiailag megfelelő, nyers élelmet jelent.”


Szerintem jó a BARF étrend. Majd nézzetek utána, hogy mi van sokféle konzervben, csupa olyan dolog, ami egyáltalán nem jó a macskának, mégis jó drágán eladják, a vásárlók pedig megveszik.

Pár napja vettem csirkeszívet, 469.- Ft/kg áron. Szerintem jobb lesz ez, mint a konzerv, de nem tudom, hogy mennyit egyen a kiscica ebből.


Az egyik kedves hozzászóló írta, hogy májat is ad a cicának, azt majd én is akarok adni.

Csirkenyakat vettem 3 db-ot – csak kipróbálásra egyelőre – azt nem adtam még a kicsiknek, csak az anyának ő nagyon örült annak, megette, de a vadászatot aznap sem hagyta ki, többször is elmegy zsákmányért.


Az adagolásról és egyéb részletekről meg fogom kérdezni az állatorvost.

2013. szept. 12. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!