Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Acana, Orijen, Hills? Melyik...

Acana, Orijen, Hills? Melyik a jobb táp?

Figyelt kérdés
RC fanatikusok kíméljenek ;) indokolni kérem, szeretnék valami normális tápot a cicámnak (hobbicica) tehát semmi extra, minden vélemény, tapasztalat érdekel
2013. szept. 11. 21:50
1 2
 1/12 Maxitabi ***** válasza:
100%

A sorrend:1.Orijen,2.Acana,... Hills

Oka:= összetétel

Összetevők:

H optimal care csirkés:Szárnyashúsliszt, gabona, állati zsiradék, kukorica, kukoricaglutén, rizs, szárított fehérje, ásványi anyagok, szárított répapép.(számomra egy kissé nagyvonalú az összetevők leírása-nem derül ki belőle túl sok. A szárnyas nem = csirkével pl)

orijen cat and kitten:Friss csontozott csirkehús (22 %), csirkehúsliszt (18 %), friss csontozott lazachús (DHS és EPS zsírsavak forrása) (7 %), pulykahúsliszt (5 %), friss csirkemáj (5 %), heringhúsliszt (5 %), russet burgonya, csirkezsír (tartósítva kevert tokoferolokkal) (5 %), édesburgonya, borsó, friss csontozott süllőhús (3 %), friss egész tojás (3 %), friss csontozott pulykahús (3 %), friss csontozott tavi fehérhalhús (2 %), napon szárított lucerna, borsórost, friss csontozott heringhús (2 %), moszat, spárgatök, cikóriagyökér, sárgarépa, spenót, répalevél, alma, tőzegáfonya, fekete áfonya, édesgyökér, angyalgyökér, görögszéna, körömvirág, édeskömény, borsmentalevél, kamilla, gyermekláncfű, csombord, rozmaring, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin, niacin, tiamin-mononitrát, riboflavin, kalcium-pantotenát....stb

Az acanában sincs gabona,mivel a macska ragadozó,ezért ÁLLATI eredetű fehérjére van szüksége és csak nagyon kevés gabonára..)

2013. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért nem vagyok teljesen ügyefogyott, én is úgy gondolom hogy az állati eredetű fontosabb és hogy a macskának nem kell gabona... de köszi, én is valahogy így vagyok, de meggyőzhető vagyok ha valaki tud valami jót, várom az ötleteket észrevételeket :)
2013. szept. 11. 22:30
 3/12 A kérdező kommentje:
applaws, taste of wild esetleg?
2013. szept. 11. 22:31
 4/12 anonim ***** válasza:
én Hills-t vettem, szerette is, jó kis golyócskás és árban is elfogadható!
2013. szept. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
és igazából a Hills csomagolására rá van írva hogy 56% (ekörül) csirke! ami a neten van fent ott ezt nem írják!
2013. szept. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


ez ugyan abban az árban van mint a Hills!

2013. szept. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én Applaws Kittent vettem a 8 hetes kiscicámnak és nagyon szereti. (Bár ha lehetne csak konzervet enne) Igaz, még csak 1 hete van nálam, sok tapasztalatot még nem szereztem, de negatívumot sem tudok mondani róla!
2013. szept. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Taste of the Wilde nagyon jó táp. Gyönyörű a cicám tőle és nem hullik úgy a szőre, mint az előző tápnál. Elég kicsik a szemek, könnyen meg tudja enni.
2013. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
összetétel miatt kérdezem inkább, illetve szívesen olvasgatnék a cicák emésztési sajátosságáról, tápanyagigényéröl,mire van szüksége és mire nincs, ha tudtok jo cikkeket ehhez, várom :) természetesen nem kamu álcikk, mint pl amik naturahireken mennek mert rosszul vagyok az ál-okoskodástol :D ha találok valami jot irom én is :)
2013. szept. 13. 18:09
 10/12 A kérdező kommentje:
ráadásul a dokink (aki RC-t árul) 8 hónapos korig nem is javasol nedves tápot a cicának, főleg nem husit és házi kosztot, sőt a túl sok fehérjét is kerülni kell szerinte és husit se adjunk neki. tápot nem akart ajánlani, mondta h felesleges a prémium max ha kiscicái lesznek, de ránkbizza a döntést, mondta vizsgáljuk meg az összetételt és az alapján átlagoljunk és döntsünk, de ne legyen kiemelked9en nagy a fehérjetartalma sem. azt hogy gabona ne legyen benne, azt nem is mondta. ezért várom a véleményeket, hozzászólásokat, de nyugodtan ajánljatok oldalakat ahol utána tudok nézni mi is kell a cicáknak. egyelőre nem lettem okosabb, nem 13 éves kislányok szeretem a cicákat-oldalairól akarok informálódni, szaknyelvet meg annyira nem tudok hogy külföldi oldalakat böngésszek sajnos :( ti mivel etettek, és miért pont azzal? cicás fórumok is jöhetnek amiben hozzáértők szólnak hozzá, nem a hobbi-táplálkozásszakértők :D:D
2013. szept. 14. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!