Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magyarországon milyen fajtájú...

Magyarországon milyen fajtájú macskákat lehet venni tenyésztőtől, és kb milyen árba vannak?

Figyelt kérdés

Próbáltam nézni neten,de nem nagyon találtam rendes oldalt.

Megköszönném a segítséget.



2013. szept. 12. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Perzsa, sziámi, brit, main coon ezek a leggyakoribbak.Perzsa törzskönyvvel olyan 50 körül, main coon 80 körül, brit is 80 körül van tk-vel.Sziámi is olyan 50-60 környékén mozog, de ezek a legolcsóbbak innen a csillagos ég a határ.
2013. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Brit tenyésztőt ismerek, ő kiállításra hordja a cicákat már a kicsiket is, szűri őket, lakásban tartja, minőségi kaját esznek, oltva vannak és persze törzskönyvvel kaphatók.Ő 80ért adja őket ivartalanítási kötelezettséggel, ha érdekel megadom a számát volt osztálytársam.
2013. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Nem szeretnék belekötni az elképzeléseidbe, de van egy tanácsom számodra! Ha igazán állatszerető vagy, elgondolkozol rajta...

A tenyésztőknél a cicák rendes körülmények között élnek, ahogy az előttem szóló is írta, oltják őket, minőségi tápot esznek, stb., az állatmenhelyeken azonban nehezebb életük van a cicáknak! Nem gondolod, hogy könnyebb lenne a szíved, ha egy ilyen nehéz körülmények között tartott cicán segítenél? Tényleg annyira fontos, hogy fajtiszta legyen? A menhelyen a cicusok ingyen elvihetőek, fizetned sem kéne értük, és én úgy gondolom, egy ilyen macska sokkal hálásabban, odaadóbban fog szeretni téged, mint egy fajtiszta macska. A tenyésztőknél élő macsekoknak jó az életük, a menhelyieknek pedig nem! Te nem akarsz egy nehéz sorsú állaton segíteni inkább? Gondold meg jól.

Egy utcán nevelkedett, kóbor cica is ugyanúgy képes szeretni téged, (ha nem jobban) mint egy tenyésztőtől vásárolt, sok pénzbe kerülő állat.

Annyira fontos neked a fajtisztaság? Csak gondolkozz el rajta... Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak szerettem volna, ha tudod, én mit gondolok. :)

2013. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rngeteg fajta van amit itthon is tenyésztenek,de hogy 50ért nincs az biztos.

Azt kellene eldönteni,hogy milyen fajtát szeretnél és célirányosan keresni.Az ár mindegy,mert kedvenc célca nincs nagy difi a fajták között.Én itt most a tenyésztőkről beszélek nem a szaporítókról.

2013. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is fölösleges,venni egy fajtiszta cicát,nekem 1 kivételével,mindig csak"sima" házi macskám volt/van.Én borzasztóan szeretem az állatokat,tényleg,de azt az egy sziámi macskát valahogy nem bírtam a szívembe zárni,annyira kényes természete volt!!! Válasz te is egy egyszerű,de annál szerethetőbb házi cicát!!(Ami még ráadásul ingyen is van!)
2013. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!