Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy félperzsa macskának mire...

Egy félperzsa macskának mire van szüksége?

Figyelt kérdés
Szobacica lesz, még nem volt macskám, szóval tényleg mindent írjatok le,legyetek szívesek!

2013. szept. 12. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is, oltások. nem kötelező de ajánlott! Egy hónapos korában kap egy kombinált oltást, egy hónap múlva ismétlés, megint egy hónap múlva veszettség elleni (macskáknál nem kötelező) ha ki akarod engedni javasolt! Közbe féreghajtó, aztán csak évente kell ismételni! Nekem a kombinált 6-6 ezer volt a veszettség elleni pedig 3ezer, de ezek mind havonta, nem egyszerre! aztán az ivartalanítás, nálunk 7ezer forint!

Kaja:whiskas a rosszak között jónak számít (én is azt adom neki sajnos ez van, erre van pénzem) a szárazból viszont prémiumot adok neki! a whiskas 12 db-os csomag 1000,- és kb hetente veszek egyet mert olyan 6 napig elég, mert az én cicám még kicsi, tehát az 4-5 ezer ft egy hónapba! a száraz sem drága belőle kb olyan 6-7 ezerből kihozod egy hónapra! de én royal canint adok neki szárazat! Vannak viszont tényleg nagyon olcsó kaják, ne a márkát nézd, mert a nevet kell megfizetni, hanem hogy mennyi hús vagy húsféle származék van benne! Pl az aldiban a topix elég jó hústartalmú úgy tudom, és nem olyan drága! Hát így ennyi...kb ennyiből ki tudod hozni! Játékot nem érdemes drágát venned, ha van otthon fülpucolód azt az enyém nagyon szereti pofozgatni meg cipeli a szájában, de eljátszik az alufólia galacsinnal, zacskóval (csak meg ne fulladjon) papírzsepivel, meg úgy szinte mindent ellopkod, mindent pofozgat! Az egereit amivel játszik azt mind vagy szétrágja vagy eltünteti! Nagyon szeret a centivel játszani de ahoz kelessz a másik végére te is! Egy flakon kupakját elpofozgatja, fel is kötheted bárhova, parafadugó, ha anyukádék isznak bort, azt is szereti gurítani! A legjobb a lézer (persze ahoz is kelessz) azt imádja kergetni és jól ki is lehet vele fárasztani! Bucsuban kapható, de papírboltban is kapsz! Nem érdemes olcsót venni mert tönkre megy az érintkezése és vehetsz újat! Egyszer kell megvenni egy jót és az sokáig jó lesz! (tapasztaltam) Aztán hát félperzsa cicának biztosan kell fésű! Kell neki szőrcsomó elleni paszta, amit állatorvos tud adni és elmondja hogy kell adagolni! Lehet venni neki kaparóházat, de csinálhatsz is, nekem is van macskabútorom, a hengert vettem meg hozzá, 2db 40cm-es 1db 30cm-es és 1db 50cm-es 10000,- volt. a többit mi raktuk össze! a doboz az alján 40cm így összesen 1méter 50 centi ami nem kicsi és ilyet boltban vagy nem kapsz ha meg kapsz az 30ezer forint!Cipőragasztóval ragasztottunk rá szőnyeget(maradék szőnyegből) ugyhogy ultraszuper gazdaságos! :)

itt a link ez az én kaparóm:

[link]


sok sikert, ha kérdésed van írj privit nyugodtan!

2013. szept. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!