Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha a kiscica...

Mit tegyek ha a kiscica követeli a tejet?

Figyelt kérdés

Két hete beköltözött az udvarunkba egy kb. 6 hetes kismacska. Nagyon sírt és látszott hogy éhes. Adtam neki egy kis higított tejet mert más nem jutott eszembe.

Aztán vettünk neki kölyökmacska kaját többfélét is, de a tejet mindig követeli mellé. Vizet nem hajlandó inni csak a higított tejet.


2013. szept. 13. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudod állandóan figyelni és biztos vagy benne, hogy nincs hasmenése a tejtől, akkor adhatsz neki. De a legtöbb macskának hasmenése lesz tőle.


Tej helyett lehet neki adni laktózmentes tejet (ez nem okoz hasmenést) vagy tápszert. Csecsemőtápszer is jó.


De lassan egyébként le fog róla szokni.


Sokan szokták ajánlani még a kecsketejet, de azt nehezebb beszerezni és ugyan egy fokkal jobb, mint a tehéntej, de nem sokkal, attól még ugyanúgy meghajthatja.

2013. szept. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én adok neki! Van olyan macsek aki nem bírja! Állítólag laktózérzékenység! De hát nem tudom én azt az elvet követem, hogy mióta az eszemet tudom a macskák tejet kaptak! Szerintem ez "népbetegség" mint nálunk a cukorbetegség meg a candida gomba! Ha hasmenése lesz tőle, akkor még mindig tudsz venni neki macskatejet a boltba!
2013. szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát őszintén szólva szerintem ne adj neki ha nem akarsz, hadd nyávogjon, majd megtanulja hogy nem ér el vele semmit. Nem kell elkényeztetni, ha meg akarod tartani úgyis fel kell állítani szabályokat számára, nem kell elkényeztetni a kelleténél jobban.
2013. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!