Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkaphattam valamit a macskától?

Elkaphattam valamit a macskától?

Figyelt kérdés
A mai napon,ültem a megállóban és arra lettem figyelmes az emberek jajonganak,felnéztem és a négysávos út közepére egy autobol egy pár hetes pici,fekete cicát kidobott valaki. Gyorsan oda szaladtam,hogy haza hozom,de a macska gondolom annyira félhetett,hogy visitott,és beleharapott az ujjamba,aztán kiugrott az ölemből és elmenekült. Nagyon picike seb van rajta, alig látni,éppen egy kicsit vérzett,még egy csepp se volt, azon gondolkodom nem e kaphattam el valamit. De ezzel az orvosnál kiröhögnek,nem fognak adni sem tetanuszt,sem veszettség ellenit,ennyi miatt.
2013. szept. 13. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A testvéremék egy, a gyerekük arcán lévő kb. 2 mm-es karcolás miatt, amit a kutyánk csinált, ránk küldték az ÁNTSZ-t.

Úgyhogy nem fognak kiröhögni az orvosok, menj el inkább, legfeljebb szakember mondja meg, hogy kell-e rá valami, vagy nem.

2013. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

hát én max Betadint raknék rá..

de ha téged az nyugtat meg természetesen menjért tetanuszért.

2013. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem röhögnek ki az orvosnál. Tetanusz egy sima horzsolásnál is fontos lehet.

Általában, ha megharap egy állat, akkor tetanusz és veszettség elleni oltás kell. Szerintem a veszettség kizárható, a tetanusznak pedig úgyis kellene 2-3 hét, mire kifejti a hatását, magyarán most már hiába adnák be, csak a későbbiekben nyújtana védelmet.

Hány éves vagy? Csak mert lehet még nyújt némi védelmet az előző oltás (gyerekkorban kötelezően szoktak adni).


Szerintem nem ártana elmenned orvoshoz, vagy legalább a patikában megmutatni, hogy szerintük súlyos-e. Sebfertőtlenítőt amúgy sem ártana venned, ha esetleg nincs otthon megfelelő.

De talán az is elég lehet, ha csak naponta többször fertőtleníted, mert rengeteg kórokozó él a macska szájában, köztük több veszélyes is. De ha tényleg ennyire kicsi a sérülés, akkor kicsi az esélye, hogy bekerül a véráramba. Pláne, ha rögtön utána kezet mostál és pár napig naponta 3-5 alkalommal fertőtleníted.

2013. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kb 4-5 vagy öt éve, több biztos nem,kaptam tetanusz oltást. nem gondolnám hogy bármit elkaphattam, nagyon sokat foglalkozom állatokkal,mentem őket innen-onnan, milliószor karmolt már meg macska vagy harapott, csak megfordult a fejemben, ilyen pici felületes séürléből nem e lehet baj.
2013. szept. 13. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Én visszamennék és megpróbálnám megfogni a cicát. Biztos nagyon fél és éhes.
2013. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
eltünt,kerestük ketten is, sehol sem találtuk valószínüleg a bokrok között van,onnan nem ment ki mert azt láttuk volna,de rettenetesen fél, biztos hogy bántották,vagy még sosem volt kapcsolata emberekkel. Ha meg lett volna,hazahoztam volna,nem hagyom ott.
2013. szept. 13. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nem lesz baj. A tetanusz egyébként ajánlott felnőttkori oltás is, szóval majd ha legközelebb mész az orvosodhoz, akkor kérd, hogy nézzétek meg, mikor kaptál utoljára és ha eljött az ideje, akkor adass be egy újat. Nem fog ártani, főleg ha gyakran összecsikar macska, vagy legalábbis fennáll ennek az esélye.

Az viszont semmiképpen sem jó, ha megharap, ha van rá lehetőséged, szerezz be speciális kesztyűt, amit nem tud átharapni, és azzal fogd meg. Már persze amikor tudsz készülni a dologra és nem váratlanul futsz bele egy macskába. :)

2013. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

egy kesztyű mindig elfér a táskában,na persze amikor a négysávos út közepén van kint valamilyen állatka, nem igazán van idő keresgélni és még felvenni, mint például most,azonnal cselekedni kell. Igaz voltunk legalább 30an a megálloban,de senki meg nem mozdult volna,csak jajgattak.

Ugy emlékszem 2008-ban kaptam tetanuszt,akkor harapott meg egy kutya. Nem hiszem hogy gond lesz,ilyen apro sérülésből. Kicsit gyulladt körülötte,de nekem macska karmolás,vagy harapás,meg bármilyen sebzés után mindig ilyen.

2013. szept. 14. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!