Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség!? Elrontottam a...

Denova kérdése:

Segítség!? Elrontottam a macskám!?

Figyelt kérdés

A fiatal kiscicánkkal a kezemmel kezdtem játszani, eleinte vicces volt. Most mikor már nagyobb lett ez a vicces játék már eléggé fájdalmas tud lenni. Vad lett a cica. Nem tájékozódtam rendesen előtte, én hibáztam? Csak valami játékkal kellett volna vele játszani? Le lehet még róla szokatni? (időben vagyok még? kb 2-3 napja tűnt fel, hogy vad, mióta fájdalmas)

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2013. szept. 14. 04:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, hogy erősen harap és karmol?

Erről szerintem le tudod szoktatni fokozatosan. Egyébként nem tehet róla, ők egymással így játszanak, csak belemerül a játékba, önfeledten jól érzi magát, nem akar bántani.

Rengeteg hasonló kérdés van, azoknál azt írták többségében, hogy olyankor az orrukra koppintanak vagy óvatosan megpöckölik. Én nem tudom, hogy ez jó ötlet-e inkább próbálkoznék előtte azzal, hogy olyankor mindig hangosan és erélyesen rászólok és abbahagyom addig a játékot, elhúzom a kezeimet. Esetleg fel is lehet emelni és azt mondani neki "csssittt" (csitt), de ez nem minden macskánál válik be, mert némelyik úgy belecsikar az ujjadba ilyenkor, hogy "öröm nézni"... De sok cicánál viszont beválik.

2013. szept. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Általában azoknál a cicáknál fordul elő harapás és karmolás játék közben, akiket hamar leválasztottak az anyjuktól és kivettek a testvéreik közül. Ha kicsivel tovább marad volna, az anya megtanította volna behúzni a körmeit, ill ha a testvérei visszakarmolnak, hamar rájönnek, hogy ez fájdalmas. Most ezt a dolgot neked kell megtanítanod, mégpedig úgy ahogy az első válaszadó írta, kicsit ráütsz, rászólsz erélyesen, vagy akár mindkettőt egyszerre. Lényeg az, hogy amikor durvul, azonnal büntetni kell, de tovább kell játszani, hogy megérthesse a büntetés okát. Ha azonnal abbahagyod a játékot, nem fogja tudni, mi a gond és legközelebb újra karmolni, harapni fog. Kis gyakorlással 3-4 nap alatt megtanulja, egyre ritkábban durvul, végül teljesen abbahagyja. Nem cukorból van a macska, nyugodtan rácsaphatsz ha a szó kevés, ne fájjon, de kellemetlen legyen, érezze, hogy ez már nem a játék része. Én kb azonos mértékű fájdalmat okoztam neki,így már a harmadik alkalommal észhez tért. Ha nagyon finomkodsz, kicsit tovább tart, de ugyanúgy eredményes.
2013. szept. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Talált kiscica, cumival lett felnevelve.

Elkezdtem a "fenyítést", remélem hasznos lesz! Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!