Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amacskákat hogy kell hozzászok...

Amacskákat hogy kell hozzászoktatni a sétáltatóhámhoz?

Figyelt kérdés
Tagnep vettem a cicámnak egy sétáltatóhámot. Azt hagyta hogy feltegyem rá de egyfolytában csak ugrált össze vissza és próbálta leszedni magáról. Hogy lehetne hozzászoktatni a hámhoz?
2013. szept. 14. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés, minek sétáltatni a macsekot? :) Elvan az magában is... Ha nem szereti a hámot, akkor minek akarod ráerőltetni? A macska egy független állat, teljesen más kapcsolatban áll az emberrel, mint egy kutya. Főleg, hogy almoznak is, így totál felesleges ráerőszakolni a hámot.
2013. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hallottam hogy a macskákat is sétáltatják és kis akartam próbálni, nem kell egyből lehurrogni. Valaki más aki tud normális választ adni a kérdésre az írjon!
2013. szept. 14. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hurrogtam le, csak nem értem miért kell egy macskát sétáltatni? Teljesen a természetük ellen van az egész. A macska egy szabad és önálló állat, ráadásul nagyon különbözően viszonyulnak az emberhez. Vannak kedves bújós macsekok, és vannak kifejezetten gonosz állatok is. A miénk amíg élt szegényke, nagyon kis bújós játékos volt, de ahogy nőtt egyre függetlenebbé vált, és éjjel kirágta magát a rácson is, plusz egyre kevésbé maradt meg ölben is.


Szóval ha nem akarja azt a hámot, akkor minek erőlteted? Gondolom örülnél neki, ha gyerekkorodban rád is rádraktak volna valami olyan hámot, amit utáltál...

2013. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ezt olvasd el, itt le van írva minden. Az elején kb ugyan ezt mondja el, mint én... vannak macskák amiket nem lehet sétáltatni, ennyi.


[link]

2013. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a linket köszi de csak hogy tudd, az állatorvos javasolta a sétáltatást mert nagyon kövér a macskám pedig nem eszik sokat. Otthon csak alszi eszik, alszik eszik. Így akarom kicsit megmozgatni mert már nagyon egészségtelen neki a túlsúlya.
2013. szept. 14. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, így már érthető... Azthittem csak "divatból" szeretnéd sétáltatni.


Nincs valami hormonális problémája? Ha nem eszik sokat, és mégis kövér, akkor lehet más áll a háttérben. Hányszor eteted / nap és mivel? Lehet egy kis koplalás ráférne: száraztáp meg víz, semmi zsíros kaja.

Volt egy undorítóan kövér macska a házunknál, és akkor mozgott egyedül, amikor éhes volt :) Szóval egy kis koplalás ráférhet, ha nagyon nem akarja a hámot meg a sétát.

2013. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
... mondjuk a miénkkel nem volt ilyen probléma, mert a kertben eljátszogatott egész nap. A szobamacskák ellustulhatnak, ez tény.
2013. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy nap kétszer etetem száraz táppal és kétnaponta adok neki egy kis tejet. Az orvos azt mondta hogy neki ilyen az alkata, van más ilyen macska is. De ha nem mozog akkor a túlsúlya már nagyon egészségtelen lesz.
2013. szept. 15. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!