Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Korai ivartalanítással tényleg...

Korai ivartalanítással tényleg hugyúti betegsége lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Ma voltunk az állatorvosnál az 5 hónapos kandúr cicámmal. Minél előbb ivartalanítani akarom, de az állatorvos lebeszélt a korai ivartalanításról,mert azt mondta, hogy ilyen korai szakaszban alsó hugyúti betegsége lehet, és ő mindenképpen várna vele egészen addig,amíg nem kezd el jelölgetni a cicám.

Ez tényleg igaz, mi a véleményetek? Én ehhez nem értek, csak a legjobbat akarom a cicámnak!



2013. szept. 14. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
érdekes, az én dokim pedig azt mondta minnél előbb annál jobb! És 5 hónaposan fogom vinni, de már előbb lehetett volna! Nekem nem beszélt erről!
2013. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 emir72 ***** válasza:

Előfordulhat, de kis százalékban. Hallgass a dokira, ha nagyon óvatos akarsz lenni.

Azt semmiképpen ne várd meg, amíg nekiáll a környékbeli kandúrok között kivívi az őt megillető helyet: ezekkel a marakodásokkal szedheti össze legkönnyebben a betegségeket. (FIP, FIV, Leukózis, stb. - egy részükre a védőoltások sem biztosítanak 100%-os védelmet!)

2013. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Benti cica, mindenképpen hallgatok az orvosra, de én sokallom, hogy csak akkor akarja csinálni a műtétet, amikor már ivarérett és jelölget.

Kikérem más véleményét is erről a témáról, ezért írtam.

2013. szept. 15. 14:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat :) Csak olyan furcsa, neten azt írják, ez egy tévhit...
2013. szept. 15. 14:05
 5/6 norzsu ***** válasza:
Az én cicám 7-8 hónaposan lett ivartalanítva. Én magamtól döntöttem a "késői" ivartalanítás mellett, mert nagyon sokat olvastam róla előtte. És sok helyen azt írták, hogy jobb megvárni még teljesen kifejlődik a nemiszerv, mert egyébként a kandúroknál elég nagy rá a hajlam, hogy beszűkül a húgyvezeték a korai ivartalanítás miatt. "Korán ivartalanított kandúrokban a pénisz, és ezáltal a benne futó húgycső vastagsága kisebb lehet, ezáltal hajlamosabbak lehetnek a húgykövek okozta elzáródásra."
2013. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Butaság!


[link]

2014. febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!