Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi gondozást igényel egy...

Mennyi gondozást igényel egy perzsa cica, illetve a szőre? Hordani kell pl rendszeresen kozmetikushoz? Illetve kell vágatni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Régebben perzsa cicát szerettem volna, végül mégsem az lett, viszont azt olvastam róla, hogy a szőrét naponta fésülni kell, esetleg hintőporral beszórni időnként, ezeket muszáj rendszeresen csinálni, különben filcesedni kezd a szőre. Szerintem kozmetikushoz nem szügséges vinni, de ebben nem vagyok biztos.
2009. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

nekünk félperzsa cicánk van, és rettenetesen rasztásodik a szőrük! sajnos ő nem tűri a fédülgetés semmilyen formáját, így marad a vágás. alapból minden nyár elején tök rövidre vágattuk, de később vettem itthonra állatszőrnyírót, és én csináltam (vagyis ketten, mert egynek le kell fogni közben) néha gyakrabban is.

a miénk ráadásul nem is nyalogatja magát, mert amikor ezzel próbálkozna, akkor teleakad a kis reszelős nyelve és ez idegesíti, így inkább nem tisztálkodik!! csak akkor láttam, hogy végignyalta a szőrét, mikor rövidre volt nyírva. s

egy szó mint száz, kicsit macerásak az ilyen cicák!

2009. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia.Vörös perzsám van.:) Naponta kell fésülni a szőrét,rendkívül igényes macska.Kozmetikushoz nem szoktuk vinni,de napi 10 perc fésülést igényel.Lehet vágni/vágatni.Mi nem szoktuk.
2009. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!