Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz attól baja a cicámnak,...

Lesz attól baja a cicámnak, ha télen beengedjük a meleg szobába de utána estére ki kell mennie? Nem fázik meg?

Figyelt kérdés
Sajnálom szegénykét, hogy fázik, ilyenkor szívesen beengedném, de nem szobacica, így nem maradhat benn éjjelre (nem szobatiszta, amikor elunta benn jelzi, hogy ki szeretne menni, ill. imád egerészni hátul a takarmánytárolóban). De ha benn van napközben a lakásban és estefelé kitesszük nem fog megfázni? Vagy jobb lenne neki, ha be sem engednénk?
2009. nov. 5. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi közel 30 éve tartjuk így a macskáinkat, most is van hat, makkegészségesek, és a korábbiak is mind hosszú életűek voltak. A macska okos állat, ráadásul a kerítés sem akadály neki úgy, mint a kutyának, talál magának éjszakára meleg vackot. A mieink fele a garázsunkban éjszakázik, a többiek meg a szomszéd fészerét, padlását használják.
2009. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én macskám már évek óta hajnalban megjelenik, eszik, iszik, alszik egy nagyot, majd kimegy. Délután ismét jön, eszik, iszik, alszik, este kitessékelem, bár ilyenkor nem nagyon akar menni, de muszáj. Semmi baja nincs, jó kövérre meghízik tél elött és vastag bundát növeszt. Természetesen csináltam kint meleg vackot, ahol meghúzhatja magát, de soha nem ott alszik. Vagy megy a kutyaházba, vagy valahol a szomszédban talál valami helyet.
2009. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, én is így csinálom. Nekem is lelkiismeret furdalásom van, ezért amikor kirakom, mindig kap egy kis meleg tejet. Így nem akkora megrázkódtatás. :)
2009. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyan azt tudom mondani, mint az előttem szólók , bent van, kikéredzkedik mikor akar, bár az enyém éjszakára is maradhat, mert ha ki akar menni akkor azt észre veszem és kiengedem az ablakon.Addig nyávog, meg hancúrozik, míg ki ne engedem!Nem lesz semmi baja,és így van okosak, elbújnak, garázsba nálunk meg ami újdonság felém az hogy a padlásról jött le!
2009. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a problémával nem vagy egyedül. Van egy nagy cicám, kiskorába is sokat volt bent, és most is. De mivel anno nem neveltem szobatisztaságra így nem maradhat bent. Énis nagyon sajnálom amikor ki kell raknom. A szívem szakad meg érte, de sajnos ez van. Amúgy az enyém is jelzi,ha megunta a benti létet, akkor magától kimegy.
2009. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én cicám szobatiszta,

képes egész nap bent, a szétdobált ágyon aludni, de estére kivétel nélkül minden nap kikéreckedik. Nyolc körül eszik, majd addig ordít, amíg ki nem engedem, és tizenegy tájt, amikor lefekszem, és megyek az ajtót zárni, már az ajtó előtt várakozik, hogy beengedjem. Valószínűleg este van neki mozgásigénye, és hajnalban, mert akkor akar megint kimenni rohangászni.

Szerintem, ha akarja a macskád, úgyis bekéreckedik, ha meg ki akar menni, azt is közli majd.

2009. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne engedjétek ki éjszakára mert az én cicám sajnos megfázott és az orvos nem tudta megmenteni mert ráment a tüdejére:(
2010. júl. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!