Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy kóbor cicát. A...

Befogadtam egy kóbor cicát. A napokban megkarmolt egy kicsit, nem nagy helyen, de vérzett. Rá 2 napra a cica beteg lett. Félek veszett lett és a karmolástól én is elkaptam a fertőzést. Szerintetek menjek a karmolással orvoshoz?

Figyelt kérdés
A cica sokat van a szabadban így is. Most nem merem beengedni a lakásba, mert tartok tőle, hogy rám támad. Nem eszik, be vannak gyulladva a szemei, rekedt hangon fúj rám, szinte már ijesztően.
2013. szept. 22. 01:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
menj el orvoshoz..
2013. szept. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Plaga ***** válasza:
5%

Menj orvoshoz, ugyanis előfordulhat, hogy veszett. Ne várd meg a tüneteket. A kis szőröst meg robbantsd fel valami békés helyen, a veszettség tüneteiben meghalni szarabb.


Temetést nem vállalok.

2013. szept. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
100%

Mindenképp menj el orvoshoz, és a cicát is vidd el!


"A kóbor macskák hajlamosak bolhák, atkák, paraziták és giliszták terjesztésére. A befogadást követően minél hamarabb vidd el az állatorvoshoz, hogy megőrizd kis cicád és a házban tartózkodó többi állat egészségét. A felsorolt lépéseket megtéve az eredmény egy új, szerető családtag lesz. Ahhoz, hogy kedvencedet megvédd a többi kóbor macskától, jobb lesz minél hamarabb ivartalaníttatni vagy kasztrálni."

2013. szept. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Rendesen megijesztettetek :(. Azt hittem csak nyállal terjed a veszettség.
2013. szept. 22. 01:33
 5/35 Plaga ***** válasza:
0%
Minden óvintézkedést meg kell tenni, kösd rá valami rakétára és lődd ki az űrbe
2013. szept. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Annyira sajnálom egyébként, egy gyönyörű fekete-fehér cicáról van szó. Valaki kidobhatta, szobatiszta, úgy ugrott be az erkélyen és mindig kikéredzkedik. Már több mint 2 hónapja itt van, illetve napközben az utcán. Nekem még soha sem volt cicám, ezért nem tudom mitévő legyek.
2013. szept. 22. 01:35
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Uristen ezek a valaszok... Nem kell megolni azt a szegeny cicat! Lehet, hogy azert tamad, mert nem igazan van emberekhez szokva es fel. Az etvagytalansag meg a begyulladt szem pedig 1000 masik betegseg tunete lehet. Vidd el allatorvoshoz!

Es termeszetesen te is menj dokihoz!

2013. szept. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Plaga ***** válasza:
0%
A rekedt hang és az agresszió gyanús. Nagy probléma, de nem akkora, hogy egy glock 17-es ne tudná megoldani.
2013. szept. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy szobatiszta. De attol meg felhet, mert uj kornyezet es teged se ismer. Ne hagyd lent szegenyt! Egyatalan nem biztos h veszett
2013. szept. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Nem is tennék vele semmi rosszat. Most is beengedtem, de nem eszik és nem iszik. Csak fekszik és néz rám. :(. Annyira rossz így látni. Mindig tartott az emberektől, nem szeretett nagyon az ölünkben lenni. Most viszont a barátom felvette és el se akart menni tőle. Én azért továbbra is tartok tőle..
2013. szept. 22. 01:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!