Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most akkor melyik a világ...

Most akkor melyik a világ legjobb macskaeledele? A nyers húson kívül.

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nincs ilyen. mindenki mást mond mert mindenkinek mást szeret/eszik meg a macskája.
2013. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nem utolsó sorban pl mi sok olyan eledelt nem ismerünk, amit más országokban favorizálnak.
2013. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Monanátok pár ilyet?
2013. szept. 22. 17:05
 4/14 Kovucska válasza:
45%

A legjobb eledel: a változatos étrend :D

Ami esetleg:

-fehérje (sült csirke,hal)

-tejtermékek (de vigyázz mert elég sok cica laktóz érzékeny ne adj neki sokat!!)

-zöldségek (az én cicám megette a borsót is itt nemigazán tudom mi lehetne)

Amit ne adj neki:

-fűszeres ételeket (tönkre mehet a szaglása)

-csokit (szorulás)

-FŐLEG!!! Nyers húst

-Belsőszerveket

-Szálkás halat

És bocs ha sokat irtam pedig semmi köze nincs a kérdésedhez xD

2013. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kovucska, nyers húst miért ne? A macsak ragadozó, húsevő élőlény. Egyre többen etetik nyers étrendel, mivel egészségesebb mint a táp. Az én két cicám tegnap este pl nyers marhamájat kapot enni. Köszönik jól vannak és egészségesek. Az egyik 14, a másik 6 éves.
2013. szept. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyers húst mért ne? :D Sok orvos is azt mondja,hogy mert elvadul a macska..nah igen nálam is nyerset esznek és vérengző fenevadak lettek akik ott szuszognak a fülembe éjjel :)
2013. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Maxitabi ***** válasza:
100%

A legjobb - nincs.Illetve dehogynem-az egér,madár stb..

Ezért a legjobban a már ajánlott BARF etetés közelíti meg,de ennél ügyelni kell a megfelelő arányokra.

Tápban a konzerv jó(nedves),ami tiszta hús,semmi cukor,gabona vagy más nem ildomos adalék (színezék,ízfokozók).(Pl:applaws,grau,porta21,terra felis, landfleisch,granata pet,schesir,animonda,bozita..

A száraztáp a legalján van a listának,mert nem tesz jót a cicáknak-mivel nem vesznek elegendő nedvességet magukhoz.

Ott is vannak jók-ha minden kötél szakad: orijen,acana,applaws,taste of the wild,feline porta 21,granatapet...

Amúgy ez is ízlés(mármint nem csak a macskáé), meggyőződés és nem utolsó sorban pénztárca kérdése..én pl "vallásosan" a gabonamentes tápok híve vagyok..

2013. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Gyémántlány ***** válasza:
33%

Macskafüggő a dolog, nem lehet ezt így megállapítani.

Mindenképpen szüksége van valamilyen száraz eledelre a macskusznak, hogy a fogait karban tudja tartani. Emellett nem rossz, ha néha-néha eszik halat (konzerv formájában, vagy bárhogy), hiszen az neki is ugyanolyan egészséges, mint az embernek.

Az, hogy ezen kívül mit eszik a kis állatka, az csak is a gazdától, meg tőle függ.

2013. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem érdemes nyers húst adni a cicának, mert rengeteg parazita van, amivel levágott állat tünetmentesen fertőződhet, és a húsvizsgálaton sem veszik észre, mert mikroszkopikus méretű. Ráadásul ha ezek a paraziták bekerülnek a cica szervezetébe, az embert is megfertőzhetik, és akár súlyos betegség is lehet a következménye. A nyers sertéshús pedig különösen kerülendő, mert nagy eséllyel tartalmazza az Aujeszky-vírust, ami a macskákban a halálos álveszettséget okozza.
2013. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

9. vagyok, még ezt hozzátenném illusztrációnak:

[link]

2013. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!