Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek jó perzsa cica...

Szerintetek jó perzsa cica tartó vagyok? (kép)

Figyelt kérdés

Van egy fél éves nőstény perzsám. Ivartalan ,oltott és féregtelenített.Kinti-benti. Mindig van előtte víz és Cat Chow száraztáp naponta egyszer pedig Gourmet nedveskaját kap.Minden nap fésülöm. Éjszaka mindig bent van. Hajnali 5-7 óra között ébreszt és akkor általában kiengedem. Délután 2-3 óráig kint van.Attól függ mikor érek haza a munkából.Szóval jó Perzsatartó vagyok vagy változtassak valamin(?)


[link]



2013. szept. 22. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem ez alapján az jön le, hogy csak az alap igényeit elégíted ki. Játszani pl szoktál vele?
2013. szept. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szép cica:) Igen, erről nem nagyon írtál, hogy szoktál-e ezen kívül foglalkozni vele? Simogatni, játszani?
2013. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azon változtatnék,hogy míg munkában vagyok nem engedném ki.Én félteném!
2013. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a perzsa cica benti cica. Persze néha kiviheted sétálni pórázzal, de nem hosszú időre, mert ezek a cicák nagyon könnyen megbetegszenek. Nem olyan ellenálló a szervezetük, mint egy házi cirmosnak.

Nem kell sűrűn megfürdetni, elég évente. (Persze ha kijár, akkor sűrűbben, de a fürdetés sem tesz nekik jót.)

Az jó, ha naponta fésülöd.


Adj neki néha nyers husit (ne sertést, hanem marhát vagy pipit), esetleg egy kis halat jól áttörve, hogy ne legyen benne szálka. Nasinak kis tömlős sajtot is adhatsz neki.


Ha sokat nyalja a bundáját, akkor adj neki minden nap 2-3 szál fűszálat. Ne lepődj meg, ha utána nem sokkal kihányja a füvet a lenyelt szőrével együtt.


A szemét mindig tisztísd meg reggel, hogy ne legyen benne csipa. attól könnyen begyulladhat. Ha begyulladna és/vagy folyna a szeme (mármint váladékozna), akkor kamillateába márts egy kis vattát, és töröld le.

2013. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze ,hogy szoktam vele játszani!Napi 1 órát biztos.Esténként pedig mindig az ölembe ül és nézzük a tévét. Köszönöm a válaszokat!Majd megpróbálom többet bent fogni!Csak az a baj ,hogy a szüleim nem engedik ,hogy bent legyen amikor nem vagyunk itthon. Van már melóm de még közös házban élünk.
2013. szept. 22. 20:00
 6/6 linivivi válasza:
Gyönyörű cicád van,el tudod képzelni hogy az enyém is pontosan ilyen volt csak hófehérben millinek hívták 12 éves volt és a mindenem volt,de a perzsa macska a világon a legnagyobb kincs gyönyörűek, macskák között első hely.
2013. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!