Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik lenne a legjobb megoldás?

Melyik lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Két elbűvölő cicám van. Sajnos az idősebbiknek tumora van és nem sokáig lesz már velem. A fiatalabbik kb 8 éves mogorva, magánakvaló, de imádnivaló ivartalanított kandúrcica. Mivel több időm van, arra gondoltam, hogy egy kiskutyát is be tudnék vállalni ( majd, ha már Szoszóka nem lesz velem). Itt jön a dilemma: a kandúrcica nem lenne partnere egy virgonc kölyökkutyának, ezért arra gondoltam, hogy befogadnák egy kölyökcicát is, aki együtt nőne fel a kiskutyával és remélem sokáig együtt maradhatnának. Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek ezzel kapcsolatban illetve milyen sorrendben kellene összeszoktatni őket ( öregcica-kiskutya majd +kiscica ill. öregcica-kiscica majd +kiskutya).Melyiknek mi lenne az előnye, hátránya….... tudom, hogy óriási kihívás!


2013. szept. 23. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, nehogy a 2 új jövevény teljesen elnyomja a 8 éves cicát. Próbálkozz először a kutyával, lehet h teljesen jól össze fognak szokni. A macska lesz a főnök, de ez nem baj. Ha menhelyi kutyát választasz, ott fogják tudni, melyik kutya van macskákhoz szokva, de tényleg nem bonyolult összeszoktatni őket.
2013. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért vigyázz, nehogy a 2 új jövevény teljesen elnyomja a 8 éves cicát. Próbálkozz először a kutyával, lehet h teljesen jól össze fognak szokni. A macska lesz a főnök, de ez nem baj. Ha menhelyi kutyát választasz, ott fogják tudni, melyik kutya van macskákhoz szokva, de tényleg nem bonyolult összeszoktatni őket.

Igen, egy kicsit én is tartok tőle, hogy épp az ellenkezőjét érném el, mint amit szeretnék.

A másik, hogy szembe kell néznem azzal is, hogy a kandúrcica sem lesz fiatalabb és könnyebb még kölyökkorban összeszoktatni a különböző fajokat.

2013. szept. 23. 14:07
 3/8 A kérdező kommentje:
(basszus, az elejét nem töröltem ki, Bocsi)
2013. szept. 23. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat,de számomra felfoghatatlan,hgy a cicádnak nincs sok hátra és te már azt tervezed,hogy milyen állatot hozol ha ő már nem lesz :(

Az a lényeg,hogy ne egyszerre sokkold a 8 éves cicát 2 új kamasz állattal.A sorrend szerintem mindegy.

2013. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es:Gondolom, még nem kellett szembenézned azzal, hogy rövid időn belül elveszítesz egy számodra fontos lényt.Elmesélem az én fokozataimat: (Lehet, hogy ez mindenkinél más és más) Az első a tehetetlenség, majd rögtön a kétségbeesés. Utána jön, hogy nem kell több olyan lény, aki ennyire összetörheti az ember lelkét-szívét és utána jön az elfogadás és az a gondolat, HOGY IGEN, LEHET ÉLNI ÁLLAT NÉLKÜL, DE MINEK. A következő, mit csináltam rosszul? Mit tehetnék máshogy? A cicáimat már csak BARF-osan etetem. Több szemét-kaját( konzervek, egyéb mérgek) nem akarok a lakásomban látni.

Persze megértem, hogy nem tudod felfogni, de hidd el az idő neked dolgozik, akár akarod, akár nem.

Természetesen köszönöm a te véleményedet is.

2013. szept. 23. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem egyszer estem át ilyenen és tudom milyen érzés,leírhatatlan,elmondhatatlan,de a haldokló cicám felett nekem nem az jutott az eszembe,hogy ha ő elmegy akkor cicát-kutyát a helyére,remélem érted mit akarok mondani.
2013. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az, hogy a cicámtól meg kell válnom, már 9 hónapja. Azt is tudom, hogy soha többet ilyen társam nem lesz...de én nem is ezt akarom. Gondolod, hogy sírás nélkül lehet nézni azt a szeretet, ami akkor van a szemében, amikor simogatom. Mintha azt mondaná látod megyek enni, hiszen mi lesz veled, ha én nem leszek.

Na, inkább hagyjuk.......mert munkahelyen mégse lehet bőgni.

Tehát szeretettel várom mindenki építő jellegű javaslatát, de az előzőhöz hasonló kommentekre, bár nem szeretnék megbántani senkit, nem válaszolnék.

2013. szept. 23. 15:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez az lemaradt: 9 hónapja tudom. És remélem még sokáig velem maradhat. Gondolom, fogom tudni, mikor engedjem el.
2013. szept. 23. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!