Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fű az kötelező a cicáknak?

Macska fű az kötelező a cicáknak?

Figyelt kérdés

Ugye nem vagyok rossz gazdi azért mert eddig nem volt nekik fű a hàzban???

De mikor hoztam be nekik,csak meg szimatoltàk soha nem ették meg!!!

Remélem semmi "szenvedést"nem okoztam nekik azzal hogy nincs cica fű,mert imàdom őket!!!!!!


2013. szept. 23. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy kötelező.. : ) A szeretet a lényeg, meg a jó táplálék.
2013. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem kicsivel több, mint fél éve vannak benti cicáim. Néha vettünk nekik cicafüvet, meg is ették, de a nagy részét inkább csak kitépték a "földből", nem győztünk takarítani utánuk. Egy ideje már nem vettünk nekik, de semmi bajuk. Nem öklendeznek, furcsálltam is eleinte, hogy akkor hogyan ürítik ki a sok szőrt a gyomrukból. Aztán rájöttem: amikor alomra járnak. :) Nem tudom, hogy minden szőrcsomó távozik-e belőlük, de nem látom rajtuk, hogy bármi bajuk lenne. Szóval szerintem nem szükséges.
2013. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
az én macskám kifejezetten utálja, néhányszor adtam neki, de rá sem hederített, amikor a pofijához tartottam elfutott :) már 2 és fél éves és semmi baja, úgyhogy nyugi nem ártottál semmit a cicusoknak :)
2013. szept. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb. 30 éve vannak macskáink, de még soha egyik sem látott macskafüvet. Ha legelni akarnak, ki tudnak menni a kertbe. Eddig egyetlen olyan cicám volt, akinek problémái akadtak a szőrnyelésből, neki szőroldó pasztát vettem. Féltem, hogy nem fog neki ízleni (a féreghajtó pasztát úgy kell beléjükimádkozni), de úgy rácuppant, hogy alig bírtam kivenni a tubust a szájából. Valami malátás izé.
2013. szept. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A "legelés" azért fontos nekik, hogy ki tudják rókázni a szőrgolyókat. Ha nem érdekli őket a fű (egyébként nem mindegy, hogy milyen fű), szőroldópasztát is adhatsz nekik, azt imádni fogják. Nálunk kisállat kereskedésben lehet kapni.
2013. szept. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Mivel rendszeresen kapnak hair ball-t

igy gondolom kikakàljàk,mert hànyni nem szoktak!!!

2013. szept. 24. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi sem füvezünk, szőroldó pasztát használunk :)


Ha nem nagyon hullik a szőre, akkor hetente kap egy kiskanállal (2 cm cucc), ha hullik rendesen (amikor bundát vált) akkor naponta - két naponta kap egy kiskanállal.

2013. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem fölösleges! A mi macskánk sima füvet eszik. Különben azért eszik a macska füvet, mert sok benne a C-vitamin.:-)
2014. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!