Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy neveljem meg?

Hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés

Van egy kétéves ragdoll cicám. Állandóan kaparja a szőnyeget. Hiába szólok rá, kaparja tovább. Pedig van neki 2 kaparófás macskabútora is. Már próbáltam rávezetni, hogy ott kaparja, megmutattam neki, de csak nem azt karmolássza. Fontos, hogy ne szedje szét a szőnyeget, hiszen albérletben élünk.

A másik pedig, hogy felugrál az étkezőasztalra. Nagyon haragszom érte, úgy kell elbarikádozni az asztalt ásványvizes üvegekkel, hogy ne ugorjon fel rá. De ez így nem mehet.

Tudom, van nála rosszabb macska is a világon, de valahogy mégis szeretném ha ezeket nem csinálná. Hogyan szoktathatnám le erről?


2013. szept. 25. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
nagyon remélem lesz jó tanács, én még nem találkoztam macskával aki nem ugrott volna fel az asztalra.
2013. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Az enyém nem ugrik fel...még akkor sem ha kaja van az asztalon. Nem tudom, hogyan kell tanítani, én annyit csináltam, hogy kicsi korba, mikor felmáztak lecsaptam elé egy újságpapírral, és megilyesztettem. Gondolom rájött, hogy az nem kellemes hely, vagy nem tudom...a kutyákhoz értek...a két macska csak jött és maradt....
2013. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tölts egy fecskendőbe vagy egy fújófejes palackba vizet és mikor kapar vagy épp az asztalon van akkor spricceld le.Hatásos.
2013. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sajnos már próbáltam, de nem vált be. Abban a pillanatban elszalad, de legközelebb folytatja tovább...iszonyat makacs, egyszerűen nevelhetetlen.

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. szept. 25. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet venni macskariasztó sprayt.
2013. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!