Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes korától kaphat...

Hány hetes korától kaphat nyers húst a cicám?

Figyelt kérdés

Van egy perzsa cicusom, most 8 hetes. Megkóstoltattam vele egy kis nyers csirkemellet. Ez előtte már jó pár nappal le volt fagyasztva, és összeturmixoltam, hogy könnyebben meg tudja enni.

Most azonban aggódom, hogy nem kellett volna még adnom neki. Szerintetek lehet baja?



2013. szept. 25. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Adahtsz neki de csak mértékkel!
2013. szept. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem 8 hetesen már oké és később sem kellene összeturmixolni, hiszen a nyers hússal való etetés egyik lényege, hogy a macska használja a fogait, rágjon. Én ennyi idős korában adtam már neki csirkenyakat, zúzát is. 2 hétig fagyasztom, majd etetés előtt leforrázom a húst. Hetente 3-4x kap nyers húst.
2013. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
44%
Nyugodtan adhatsz neki már ilyen idős kortól. A csirkemell nem épp a legjobb választás, mert kevés benne az olyan tápanyag, ami jó bármilyen idős kis- vagy nagy cicának is. Én a marhahúst ajánlom, mert sok vasat és tápanyagot tartalmaz, ami elengedhetetlen a cicák számára, és még az immunrendszerét is erősíti. Én úgy szoktam csinálni, hogy veszek egy fél kiló darált marhahúst, abból otthon kis golyócskákat gyúrok, olyan 10-15db-ot, és lefagyasztom a fagyasztóban, majd 3-4 db kiveszek, megvárom, hogy kiolvadjon, (NEM JEGESEN ADOM NEKI ODA!!!) és utána odaadom neki az a pár db-ot.
2013. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
A marhahús tényleg marha jó választás. Amellett, hogy a marha teljesen természetes táplálék egy macska méretű állatnak, még tele is van mindenféle növekedési hormonnal.
2013. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!