Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem iszik a kiscicám...

Miért nem iszik a kiscicám vizet? 8 hetes, és én még egyszer se láttam, hogy inna a vizéből, pedig mindig friss víz van neki a táljába.. Miért van ez? Ha tejet adok neki, azt megeszi, meg a száraz kaját, és a konzervet is.

Figyelt kérdés
Kell-e aggódnom emiatt? Mit csináljak?
2008. júl. 4. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tejet megissza, akkor próbáld meg keverni vízzel, úgy hogy fokozatosan egyre kevesebb legyen benne a tej, és egyre több a víz. Tejre amúgy sincs túl sokáig szüksége a cicáknak. Egy vizestál mindíg legyen közvetlenül a szárazeledele mellett, de az enyémnek van egy másik is más helységben, és mindkettőből szokott inni.

Egyébként sok macska jobban szeret pl. a csöpögő csapból, vagy a virágok alatti vízből lefetyelni.

2008. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskáim 2 évesek, soha egy kortyot nem ittak a kikészített vizükből, mindig a csöpögő kerticsapot nyalogatták, meg esővizet ittak. Ne aggódj, nem lesz baja, ha szomjas, iszik, egy kevés víz mindenesetre mindig legyen kikészítve.
2008. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A macskának sokkal kevesebb vízre van szüksége, mint pl a kutyának. A mi macskáink szinte csak akkor isznak ha száraz kaját kapnak. Szóval nem kell aggódnod, ez normális.
2008. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az én macskám amíg ilyen pici volt, nem ivott, de amióta száraz whiskast eszik, naponta 4-5x iszik, igaz nem a kikészített vizéből (pedig mindi van neki), hanem a csapból...
2008. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kismacskáim legtöbbször nem elöttem ittak, de ha bementem az ablakbólláttam, hogy iszik.


Először finoman bele kell nyomni a kiscica orrát a vízbe (csak egy pillanatra, nem megfolytani!) az orráról azonnal lenyalja. Ha valami még sose kostolt és nincs jó szaga miért várod el hogy megigya?

2008. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!