Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kellett már elhagynod hosszabb...

Kellett már elhagynod hosszabb időre, hónapokra a macskád? Hogy viselte, mennyire örült, mikor újra találkoztatok?

Figyelt kérdés
Van egy macskám, 3 éves ivartalanított kandúr. Lakásban lakik. Nagyon egygazdás típus, nagyon ragaszkodik hozzám, együtt alszunk minden éjjel, sokszor a mellkasomon alszik, ha hason vagyok a hátamra fekszik :) Ha mellettem alszik, van, hogy a mancsát a vállamra teszi :) Szüleimmel élek együtt, ők nem nagy macskások, néha megsimogatják, vagy játszanak vele egy kicsit. Sajnos külföldre kell utaznom, még nem vihetem magammal a macskámat, majd ha kint minden biztos lesz, ez lehet 2-3 hónap, fél év, vagy több idő. Nem tudom, hogy közben haza tudok e jönni egyáltalán, lehet, hogy fél évig nem látom a macskámat :( Igazából nem magam miatt, miatta aggódok, hogy fogja ezt átélni. Eddig kétszer utaztam el, egy-egy hónapra, az első megviselte kicsit, másodjára nem annyira, mert szerintem tudta, hogy nem hagyom őt el, haza fogok jönni hozzá! Hogy bírna ki akár fél évet szerintetek, van hasonló tapasztalatotok?

2013. okt. 1. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A leghosszabb idő 3 nap volt, akkor teljesen egyedül volt (kikészítettünk neki egy csomó ételt meg vizet). Januárban viszont 2 hétre itthon marad, a szomszéd fog átjárni és etetni, takarítani (ahogy a két nyuszit is). Még nem tudom, de szerintem nagyon fogunk neki hiányozni, biztos lesz majd lecseszés tőle, ha hazaértünk.
2013. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod. Otthon lesz családi környezetben. Ha pedig hozzád nem fog tudni oda bújni, majd megteszi más családtagoddal éjjel, mire ők felébrednek a cica már úgy sem lesz ott. Nagyon jól érzi, hogy mikor kell "elhúzni a csíkot". Megfogja szokni és hidd el, hogy a szüleid is másképp fognak majd a cicáddal foglalkozni. Tapasztalat annyi, hogy 3 napra maradt teljesen egyedül a cicám mikor hazaértem rettenetesen örült, le se tudtam vakarni magamról. Aztán volt egy költözésünk a cicával és hát elég sokáig nem látott engem. Nekem is édesanyámmal volt ő pedig retteg tőle. A cicám nem felejtett el, és örült nekem. A lényeg ne aggódj, menjél csak és teremts meg a lehetőséget, hogy magaddal tudd vinni.
2013. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elment a szomszédba és vissza se jött.
2013. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat! :)
2013. okt. 1. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!