Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen büdös?

Miért ilyen büdös?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves perzsa ivartalan cicám. Az a baj ,hogy nagyon rossz szaga van neki. Fürdetés nem jöhet szóba. Nem a hátsója bűzlik és nem is a szája hanem a teste. Nagyon büdi. Naponta 5x fésülöm. Royal Canin tápot kap. Mitől van ez??Hogy javíthatnék ezen??? Nagyon jól gondozott cica:)

2013. okt. 1. 15:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt még lerágnátok a fejem ,hogy miért nem fürdetem meg csak annyit tudok mondani azért mert még a szüleimnél élek akik nem engedik ,hogy megfürdessem a kádban.
2013. okt. 1. 15:52
 2/9 papa777 ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a fürdés megoldaná, szerintem nem az a baj. Táplálkozás is szokott probléma lenni, de a royal az nem rossz táp.

Valamilyen betegség (parvó, vagy valamilyen fertőzéstől is lehet), nem tudom. De gondolom bevan oltva, szóval nem hiszem ezt sem. Ha nem szűnik meg 1-2heten belül, vidd el orvoshoz. Amúgy mikor vettétek észre, hogy kellemetlen a szaga?

2013. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egész macskának rossz a szaga, vagy pl. csak szájszaga van? Utóbbi utalhat emésztési problémára, de én megmutatnám egy állatorvosnak. Fürdéshez pedig kérnék egy lavórt, vagy egy nagyobb műanyag tálat, azt könnyű utána elmosni. :)
2013. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen be van oltva a cica!És csakis benti! Dokinál is voltunk már ezzel de ő is csak a fürdetést javasolta!
2013. okt. 1. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azért csak megfürdetném...
2013. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egy lavórba is belerakhatod vagy vmi vagy húsosláda alkalmas, és ha fürdetés után se lesz job akkor nem tudom mi legyen
2013. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen a bőre?Hámlik?Gyulladásban van?Bőrbetegséget diagnosztizált az orvos?

Ha a bőrrel van baj akkor mindig gyógysamponos fürdetést kell csinálni.Egy tiszta lakásban tartott macskától nem lesz koszos a kád :) Fürdesd meg akkor ha a szüleid nincsenek otthon.

2013. okt. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy adj egy ezrest valamelyik kevesbe finnyas szomszedodnak, hogy nala furdesd meg :P

Esetleg, kutya-macska kozmetikus biztos megfurdeti...

2013. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Büdös dög...
2013. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!