Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi az esély hogy elmúlik...

Mennyi az esély hogy elmúlik az macskaallergia (brit rövid szőrű cicánál)?

Figyelt kérdés

A párom allergiás a cicusokra. Brit kék rövid szőrűt szeretnénk venni magunk mellé, de nem olcsó így nem tudjuk mi legyen.

Volt macskája(persze olyan "kóbór-féle" szomszédból) és a kertben volt. A saját cicáira nem olyan durván hatott az allergiája de nem múlt el, de egy számára idegen cica nagyon kihozza belőle a szemfolyást, tüsszögést, orrfolyást.

Az új cicus a házban lenne, allergiások kérdezem lehetséges hogy elmúlik neki az allergiája?? Vagy esetleg akinek ilyen fajta cicusa van és allergiás, mit mond?



2013. okt. 2. 17:01
 1/3 anonim válasza:

Szia;

Sajnos magától nem igen hamar fog elmúlni.

Én is allergiás voltam, de már nem vagyok. minél gyakrabban teszed ki magad az allergiát produkáló tényezőknek, a szervezeted hozzá szokik azokhoz. Nem érdekel mit mondanak az orvosok, nekem így sikerült megszüntetnem az allergiáim.

2013. okt. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nanett6969 válasza:
Nem múlik el az allergia, ami ún. antiallergén azt meg nem tenyésztik még itthon. Annyit tudtok tenni ha nagyon szeretnétek cicát, hogy don sphynx cicát vesztek ami kicsit pihés = velúr a hivatalos neve (hogy mégse tök kopasz cicátok legyen), van pici szőre és naponta át simizitek valamivel, vagy megfürdetitek, gyakran porszívóztok, mossátok sokszor a takarókat, ágyneműket. Nekünk bevált.
2013. okt. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 H.Andreaa válasza:
Én macska allergiás vagyok, de soha nem tudtam lemondani a macskákról, mert imádom őket! :D Valóban igaz h a saját macskádhoz hozzászokik a szervezeted, és nem jön úgy ki az allergia. Miután bérházba költöztem és megvettem a brit cicám, sokat olvastam róla hogy allergiások hogyan tarthatnak macskát. Fontos, hogy ha lehet ne legyen szőnyeg a lakásban mert abból nehéz kiszedni teljesen a szőrt, sokat kell porszívózni, felmosni és szellőztetni. Valamint a cicát én fürdetem 1-2 havonta és majdnem minden nap megfésülöm furminátorral. Így nem szőröz össze semmit, és én is teljesen jól elvagyok mellette. :)
2013. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!