Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a bolhákkal/lárv...

Mit csináljak a bolhákkal/lárvákkal?

Figyelt kérdés
Van két benti macskám, múltkor hoztak melléjük két kisebbet, mert vigyázni kellett rájuk 3-4 napra. A macskáim bolhásak lettek tőlük. Utána láttuk, hogy ilyen apró kis fehér bolhalárvák hullanak ki a macskáim szőréből. Vettem bolhaírtó nyakörvet, meg port is. De mintha nem érnének semmit sem. Porszívózok folyton, mindenhol, de a macskákból nemtudom ugye kiporszívózni. Valaki tudna adni valami tanácsot, hogy mit tehetnék a bolhák, ill. lárváik ellen?

2013. okt. 2. 22:19
 1/2 anonim válasza:
Az a baj, hogy a bolha csak addig van az állaton míg táplálkozik. Utána kiugrik belőle (vándorol), majd vissza és elterjedhet az egész lakásban. És az már nem csak a macskának lesz kellemetlen! :( Tudom, hogy macska nem nagyon szeret fürödni, de én valahogy megfürdetném a helyedbe valami bolhairtós samponnal. Vannak cseppek ,amik hatásosabbak mint a nyakörv. Én a frontline cseppet használom , nagyon bevált! A porral általában a helyét szokták még az állatnak beszórni, de gondolom, hogy az egész házban mászkálnak. Azért próbáld azokat a részeket beszórni, ahol a legtöbbet van. Vagy annak a szobának a padlóját szőnyegét. És egy jó darabig ne porszívózd ki (a vándorlás miatt). Ha nagyon gázos a helyzet és már titeket is csipkednek , akkor mindenképp szakember! Rovarirtó!! , több fajta módszerrel kitudja irtani! De ugye ez már a költségesebb része a megoldásnak! :( Remélem segítettem valamit A bolhairtáshoz még annyit, konzultálj állatorvossal, nekik lehet van valami komolyabb szerük. Sok sikert!
2013. okt. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aktuális lenne a cicamicáknak egy alapos bolhairtós fürdetés. Ha kell, erőszakkal.
2013. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!