Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macska való lakásba?

Milyen macska való lakásba?

Figyelt kérdés
valamint nőstény, vagy hím nyugodtabb, barátságosabb?

2013. okt. 4. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Hát ha kiengeded, akkor mindegy. De ha az egész életét a lakásban éli le, akkor nem lennék a helyében.
2013. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Semmilyen. A szomszédomnak van perzsa szobacicája. Amikor lehet, kiszökik és ott jobban érzi magát, mint a szobában.
2013. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
Semmilyen, a macska ragadozó állat, élete a vadászat. Ez egy idióta, 21. századi tendencia, hogy mindenféle létező állatot lakásban tartanak.
2013. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkinek ment a piros kéz!!!
2013. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen, tőlem is első háromnak ment a piros kéz. először jó lenne ha utánaolvasnátok a macskák házban tartásának előnyeiről, hátrányairól, körülményeiről
2013. okt. 4. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Tulajdonképpen a nemesítettfajták nagyrésze tartható lakásban, de házicicákból is lehet nyugodt szobacica. Függ a vérmérsékletüktől :) Nekem félperzsa cicám van, kinti-benti életmódot folytat. Nagyon jól el van bent is, kint is.

Szóval szerintem nem elsősorban fajta hanem vérmérsékletfüggő. vannak cicák akik nyugodtabbak ők szobába is el lesznek, és nem csinálnak kárt. De vannak nagyon pörgős cicák, velük rengeteget kell foglalkozni, ahhoz hogy ne tegyék tönkre a lakást :)

Én mindenképp nősténypárti vagyok szobában meg főleg. Ezerszer nyugodtabbak és kedvesebbek mint a hímek, teherbe úgyse esnek a lakásban.. és ők nem is pisilnek összevissza mint egy két (akár ivartalanított) kandúr. Persze egy kandúr is lehet nyugodt békés, és nem törvényszerű hogy jelölget, de meg van rá az esély.

remélem segítettem

2013. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1%

Tőlem nyomkodhatod a piros kezet naphosszat, a macska akkor sem lakásba való, szegény állat nyilván nagyon fogja élvezni, hogy a retardált gazdája miatt nem élheti ki az ösztöneit.


Nehogy elfelejtsd ezt a hsz-t is mínuszolni, bizonyára jobban fogsz aludni tőle.

2013. okt. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6. köszönöm!

7. Egy macskának meg maximálisan ki lehet elégíteni az összes szükségletét egy lakásban, ami jól fel van szerelve, ki van "építve" hogy neki is jó legyen. És sokkal, de sokkal boldogabban tud élni akár bent, mint némelyik kinti macska. Ha valaki ezt a környezetet nem képes létrehozni, akkor az retardált.

2013. okt. 4. 23:49
 9/13 Maxitabi ***** válasza:
77%

Csatlakoznék a véleményedhez, kérdező és azoknak mondom,akik falusi cicát tartanak: tőlünk nyugatra élő macskák döntő többsége szintén szobacica.

Amúgy szerintem mindegy, kandúr vagy nőstény. Valóban vérmérséklettől, egyéniségtől függ. Nálam a kandúr (MC)nyugisabb (természetesen ivartalanítva vannak),a nőstény házicicám sokkal izgágább,most is itt rohangál,míg a másik azt lesi félig aludva,mit írok..

Valóban lehet fajtaspecifikus is,de nem feltétlenül. Perzsa,ragdoll,birman-ált a hosszabb szőrűek lehetnek nyugisabbak, a keleti fajták ált hiperaktívabbak.Viszont a hosszabb szőrűek napi "szőrözést" igényelnek (és mindenhol macskaszőr van..),nagyobb testűek is,vagyis több almot,kaját fogyasztanak.

A házi cicáknál a kinti kölykei valószínűleg mozgékonyabbak lesznek, mint egy bentié. De menhelyeken tudnak valamennyit a cica vérmérsékletéről is mondani talán.

2013. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Én is csatlakoznék a kérdező véleményéhez. 3 éves korom óta vannak cicáim és mindegyik jól nevelt macska volt, ugyanúgy mint a kutyáink. A mostani cicám szobacica, 1 hónapos volt mikor az anyja kitagadta, december közepén, nem volt más választás mint hazahozni, és a 4 emeletes társasház 3. emeletén kialakítani az ő birodalmát. És kapaszkodjanak meg azok akik szerint szenved egy macska a lakásban, tudja mi az a nem, mik a tiltott területek (hűtő, konyha, asztal, virágok, kuka), nem is nyúl hozzá sosem. Ismeri azokat a jelszavakat mint egy kutya: ül, fekszik, ott maradsz, nem szabad, menj a helyedre, visszahozza a játékait. Most hat éves, gyönyörű-egészséges boldog macska, aki imádja az egész családot. Minden oltást megkapott, félévente visszük mindig ellenőrzésre. Velem alszik(mert tiszta, és semmi rá ártalmas dologgal nem találkozik, és képzeljétek ha esetleg a telkünkön nyáron kivisszük, és találkozik a kinti cicáinkkal, nyár végén megfürdetjük mert ő csak bemászhat az ágyunkba mindenhova) Nekem is vannak kinti cicáim is, akik ugyanúgy tudják mit szabad és mit nem. Igaz hogy a kinti cica szabad. De. A kinti fiú cicámat megharapta egy patkány (mert ugye kijár, bármi történhet sajnos vele), 2 hétig kérdéses volt életben marad e. A kislányba belemászott egy kullancs ami fertőzött volt, őt is majdnem elveszítettük. A mamáméknál ugyanúgy vannak cicáim akiket ugyanúgy 2-3 naponta meglátogatok, 2 hetente pedig a hétvégét is ott töltöm, és ők is tudják mik a tiltott dolgok. Sajnos közülük a fiút nyáron elütötte egy autó, és már nem tudtunk rajta segíteni. Látom a különbséget a kinti és a benti cica között. És kijelenthetem, hogy a benti cicám boldogabb, egészséges, semmi gondja nincsen. Amikor végigvirrasztottam az éjszakát mert a kinti cicám beteg lett, és lázas volt, remegett mindene fájt... Borzalmas volt neki is és nekem is. Kérdező nekem nőstény cicám van bent, a kintieknél vegyesen vannak lányok, fiúk. De a lány cicám sokkal nyugodtbb, de mindenképp ivartalanítasd még egy éves kora előtt. Úgy néz ki mint egy közönséges sziámi cica, és egy ragdoll keveréke, kék szem, fóka színe van, de közben egyre jobban csíkosodik(ahogy öregszik:D)alkatra meg mint egy házi cica:) Szóval házi cica is lehet nyugodtan, nem kell fajtisztának lennie:)
2013. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!