Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El lehet kapni a macskától a...

El lehet kapni a macskától a bélférgességet?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre egy 3 centiméteres fehér féregszerűséget a macskám farkán.. Ha mosok kezet, ahol feküdtek azt kimosom akkor nem kaphatom el ugye?
2013. okt. 5. 23:58
 1/8 anonim válasza:
De elkaphatod. Szerintem inkább vidd el dokihoz, az ad majd neki féregtelenítőt és ennyi.
2013. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenféle féregfertőzöttség az emberre is veszélyes. Állatorvostól kell venni féregirtó tablettát.

Kijáró macska egyébként? Vagy csak benti?

2013. okt. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kijáró
2013. okt. 6. 00:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor sűrűbben kellene eleve féregteleníteni. A kijáró, vadászó macskák könnyen fertőződnek parazitákkal (zsákmányállatokból).

Azért erre figyeljetek, a saját egészségetek érdekében.

2013. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és én ezt honnan tudom, hogy elkaptam-e? Mivel kint végzi a dolgát eddig nem is láttuk, hogy férges.. lehet már jó régóta az... és csak most vettük észre :/
2013. okt. 6. 00:18
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Fertőződni úgy tudsz, hogy a féreg petéket, ami a macskaürülékkel ürülnek, lenyeled.

Ennek azért van esélye, de általában nem olyan nagy. Ha törekedtek a higiéniára pl ételkészítés előtt, után kezet mostok, a macska nem ugrál fel a konyhapultra (vagy ha mégis, akkor letakarítjátok), vagy a ha az alomtálca rendszeresen takarítva van, és utána kezet mostok, akkor jó eséllyel nem fertőződtetek. Bár írtad, hogy kint végzi a dolgát a macska, úgyhogy ez utóbbi nem releváns.

Most amiből tudod, hogy fertőződtél, az az, hogy látni fogod a székletetekben a férgeket.. Viszont legtöbbször nem lehet ezt látni, enyhe fertőzöttség esetén, úgyhogy nem derül ki. A legbiztosabb diagnózist azt székletvizsgálattal lehet biztosítani. Háziorvoshoz vinni mintát, elküldi a laborba, és megjön az eredmény, hogy fertőzött vagy-e, vagy sem. Ha igen, kapsz féreghajtó tablettát. És megoldódik a gond. Kicsit kellemetlen ezzel orvoshoz fordulni, de egyrészt még mindig jobb, mintha férges lennél, másrészt az orvosnak ez a dolga, látott már ilyet. De mint mondtam, azért nem kell annyira aggódni, de a legbiztosabb, és ti is így megnyugodhattok, az az orvosnak való mintaküldés. És mostantól féreghajtani gyakrabban a macskát.

2013. okt. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A székletben (ember esetében) nem mindig látható kifejlett élősködő, sokszor csak a petéi, vagy az sem.

Székletmintát lehet bevinni, de akkor úgy érdemes, ha az egész család részt vesz benne, mert ha egyikőtök fertőzött, akkor a többiek is elkaphatják.

Viszont úgy tudom legalább 3 mintát kell szolgáltatni személyenként, különböző időpontokban. Természetesen ha már az elsőnél találnak valamit, akkor nem feltétlenül, de egyetlen minta alapján nem lehet kijelenteni, hogy valaki nem fertőzött.

2013. okt. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha elkaptad is rád nem veszélyes. Nem lesz tőle komoly bajod. Googlizz utána
2013. okt. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!