Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskát érdemes most...

Melyik macskát érdemes most tenyészteni? Gondoltam például a bengálira Van elég helyem Elég időm Elég pénzem! Melyik az amit most a legtöbben akarnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Küldj egy kis pénzt és megmondom :) .
2013. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Haha nagyon vicces normális választ várok!
2013. okt. 6. 19:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van eleg idod, es penzed, akkor elvezd ki, amig fiatal vagy. :)

Tenyeszteni azt, amelyik a legjobban tetszik, mert a macskatenyesztes egy koltseges, de legtobbszor halas hobbi.

A szaporitas meg annak valo, akinek nem szamit semmi, csak doljon a penz.

Amugy a maine coon-ok mennek a legjobban mostanaban azt hiszem. A bengali tul draga ahoz, hogy aki megengedheti maganak, ne a legjobb helyrol szerezze be, de a egy 50-et egy szaporitos mc-re meg ki tud termelni az, akinek mindegy, hogy honnan, csak elmodhassa, hogy van egy "draga fajmacskaja".

Remelem segitettem valamit :)

2013. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Valletta ***** válasza:
Anyagilag semmilyen fajta tenyésztése nem éri meg. Ez egy költséges hobbi. Ilyen hozzáállás esetén azonban nem beszélhetünk tenyésztésről...
2013. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy áll neki a TENYÉSZTŐ tenyészteni,hogy melyik fajta megy...Ez szerelem,egy igen költséges szerelem ami nem,hogy plusszos nem lesz soha,de nullára se jön ki.

Szaporítónak meg kérlek ne állj,mert abból van elég.

A Tenyésztés az nemesítés,kihozni a legjobbat a legjobból mind küllem mint egészség szempontjából.Nem csak arról szól,hogy összerakok 2 számomra szép macskát.Ismerni kell az adott fajtát,a vérvonalakat,genetikai tudás szükséges.

2013. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Azért az, hogy veszteséges a tenyésztés, szerintem nem igaz. Amikor egy macskát hobby célra 200-250 Ezer Ft-ért adnak tenyésztésre 400-500 Ezer Ft-ért, vagy drágábban, az már biztosan megéri. A vicc az egészben, hogy a fél millás macskához sok tenyésztő egy 3000 Ft-s kombinált oltást ad, amire biztos van kedvezménye. De egy 70.000 Ft-s macskánál meg van aki 12.000 oltással adja. Meg a tenyésztők 2 évente maximum 3 alom megkötésre is tesznek nagy ívben. Mert ha kihagynak egy almot, akkor kisebb az alom szám és méhgyulladás is lehet, ami drága mulatság és elpusztulhat a cica is. Ezért játszanak a törzskönyvel is. Van aki két almot egyszerre jelent le. Olyat is tudok, hogy a szomszéd macskája fedezett be egy bengálit, ergo keverék lett, de nem látszott rajta. Persze törzskönyv egy tenyésztőnél nem gond. Meg mindegyik azt állítja royal canninal eteti őket. De érdekes módon sokan kutya tápot adnak neki és abból is jó esetben cat chow-ot, vagy olcsóbbat....
2013. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

milyen fajtát választottál végül? (csak hogy tudjam melyikkel vigyázzak)


miért akar valaki szaporito lenni? mert a tenyésztés az nem igy müködik... [link]

2014. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
amugy a royal az egy sz... táp tehát amelyik tenyésztö azt sztárolja, az nem tenyésztö.... csak mondom.
2014. okt. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8as,bizony a royal nem a legjobb,de nem is a legrosszabb és vannak verhetetlen tápjai.De meredek azt állítani,hogy aki ezzel etet az szaporító.Részemről inkább az rc mint valami szupermarketes táp.


Kérdező,elkezdted vagy feladtad az elején? :)

2014. okt. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ok, nem feltétlen szar, de ha egy tenyésztő agyonsztárolja, az nekem már gyanus (beszéltem már olyannal aki ugy ismételgette a nevét mint valami kisistennek... hát nem kerestem meg ujra..)
2014. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!