Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire válik be a macskafű?

Mennyire válik be a macskafű?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, lesz egy cicusunk, bent fog lakni a lakásban.

Egyetlen kétségem maradt ezzel az egésszel. Nagyon nem szeretném, ha megrágná a növényeimet. (egyrészt mert a munkám részét képezik, másrészt, mert kb a fele enyhén mérgező)


Valahol olvastam, hogy ha csak a cicának vetünk füvet, akkor arra szokik rá és más növényeket békén fog hagyni.

Várom ezzel kapcsolatban a tapasztalatokat!


2013. okt. 7. 17:29
 1/3 Maxitabi ***** válasza:

Nálam a macskák naponta többször is rágcsálják a macskafüvet (igaz, ez nem gabonaféle,hanem valami vizi izé-naponta kétszer öntöm alá a vizet,azt is felszívja). De ez kell a szőrgombócok emésztéséhez. Igaz,a többi szobanövényt békén hagyják. Egy-két baleset volt csak,-a nagyobb cserép vagy a földje vonzza őket- ki lehet kaparni,esetleg bele akarnak pisilni..

Viszont a mérgező növényektől attól még veszélyben lehetnek..kíváncsiak a kiscicák mindenre!!

2013. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
75%
Én úgy hallottam (szóval nem 100%), hogy a macskák/állatok ösztönösen érzik/tudják, hogy melyik a mérgező növény és nem eszik meg. Gondolj bele, a szabadon, kertben, akár vadon élők se esznek meg mindent. Szerintem beválhat a macskafű is, bár nekem kinti cicáim vannak, őket csak a füvet láttam "legelni" semmi más gyümölcsöt, növényt, semmit...
2013. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem el kellett tenni az aszparáguszt magasra, mert fűnek nézte, és sajnos mérgező rá, de még idejében észre vettem.


Én vettem tönköly búzát, bio boltban kb. 300-400 Ft, ebből szokták préselni a zöldbúza levet, és ezt ültettem neki. Nagyon kevés, egy fél maréknyi elég az ültetéshez, és van egy egész zacskóval, úgyhogy elleszünk egy darabig. Azóta ezt rágcsálja.

2013. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!