Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszelídítés?

Macskaszelídítés?

Figyelt kérdés

Szóval van 4 db kismacskánk, kb. 5-6 hetesek lehetnek, már esznek szilárdat, de még az anyjukkal vannak. Nem itt jöttek világra, az anyjuk 4 napja hozta őket haza. Emberrel nem valószínű hogy találkoztak ezelőtt, ezért mind az öten vadak (1-2 méterre meg lehet őket közelíteni, de megfogni egyiket sem lehet).

Hogyan tudnám elérni, hogy a kicsik 10-14 napon belül kezesek legyenek? Persze kajával próbálom odacsalogatni őket nap mint nap, de az anyjuk eszi meg, ők csak nézik (persze lehet azért, mert főleg tejen élnek egyelőre).

És mennyi idő után lehet elszakítani őket anyjuktól?



2013. okt. 8. 11:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Átlagos házimacskákról van szó.
2013. okt. 8. 11:33
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az anyjuk a ti cicátok, ő barátságos?

amúgy el kell kapni őket idővel,mert szokniuk kell az embert.. idővel elkezdenek jönni majd a szilárd kajára, akkor már rendben vannak elvben mama nélkül is.

ha szelid cicákat szeretnétek akkor sok időt kell tölteni velük, de egy kiscicánál működik még az a módszer h kézbeveszed simogatod, ő meg rájön hogy ez jó...igen hamar rájönnek általában :)

2013. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj! Mint az előttem szóló írta, sok időt kel velük tölteni hogy szokják az embert. Az én cicáim annak idején, 1hét alatt megszelídültek, igaz ők csak 3an voltak.

Sok sikert! :)

2013. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, csak egy kicsit hamarabb hozta őket ide az anyja. Az anyja tanítgatja őket, ha meglátnak engem, elkezd vernyogni kajáért, és nekem dörgölőzik. A kicsik már profin kérnek kaját, és tőlem már nem félnek, persze néha megijednek és elszaladnak, ha pl. túl nagy lendülettel megyek ki, de evés közben már azt is megengedik, hogy megsimogassam őket. A kajáért mindent. :)
2013. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már sokszor szelidítettem macskát. .:) Kézhez szoktatva. Fokozatosan adj magadból mindig többet. Lássák hogy te viszed nekik a kaját. Rakd le és ülj le a kaja közelében. Ha látják hogy a mama cica eszik ők is oda fognak menni lassan. Amikor esznek és közelítenek ne tégy hirtelen mozdulatokat. Ne mozogj. :) Csak nézd őket. Fogják látni hogy a közelben vagy és egyre jobban megszokják a közelséged. Amikor már a közeledben le mernek ülni, akkor nagyon lassan és óvatosan simogasd. Tetszik majd neki és egyre többet fog engedni. Néha amikor látod őket ülj le, had lássanak. Fokozatosan meg fognak szokni. Tejet ne adj nekik. Nem tudják megemészteni. Nem tesz nekik jót a tehén tej.
2013. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!