Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Tályog kezelése és...

Borcsi02 kérdése:

S. O. S. Tályog kezelése és az ezzel járó veszélyek, következmények?

Figyelt kérdés

A kijárós cicám pár órája vérben úszó bundával jött haza, a nyakán, a gégéje környékén. Iszonyatosan megijedtem, azt hittem, egy kutya elkapta és ráfogott a nyakára, de mivel elég hosszú és dús a szőre, nem tudtam megállapítani, mekkora a sebe, igazából lefogni sem tudtam egyedül. Elrohantam vele orvoshoz, pénz meg minden nélkül, ahol első ránézésre már mondták, hogy egy kifakadt tályogról van szó, és sokkal több a genny, mint a vér. Kérdezték, nem éreztem-e ott a nyakán korábban duzzanatot, ilyesmit nem vettem észre, viszont azt igen, hogy kb 2 napja elég aluszékony, ez már feltűnt, nem olyan volt a kedve sem, bár evett rendesen. Leborotválták a nyakát és egy elég nagy, borsónál is nagyobb lyukat találtak, amiből elég sok összeállt gennyet préseltek ki, kimosták, injekciókat adtak (fájdalomcsillapítót és antibiotikumot, lázcsillapítót, mert már lázas is volt). Elég rossz helyen van a seb, amit most szombatig naponta mosni kell, injekciós tűvel betadinos oldatot befecskendezni oda, nem szabad hagyni, hogy beforrjon. Szerencsére nem befelé, hanem kifelé fakadt ki a tályog. Az a legnagyobb baj, hogy gallért nem tudunkk ráadni, mert pont súrolná az alsó éle a nyílt sebet, így viszont többször láttam már, hogy a hátsó lábával kaparja..:( Meg nyávog folyamatosan, nem akar lepihenni, kitágult a pupillája is. Félek, hogy így, hogy kapargatja, elfertőződik a seb, annyit tudok tenni, hogy nem engedem ki erre a pár napra, a koszban fetrengeni.

Lehet, hogy eltúlzom? Soha nem volt még tályog egyik cicámon sem, mások szerint orvoshoz sem kellett volna vinni, csak betadinozni, de a láz meg a kóválygása miatt ezt nem tartottam volna elégnek.

Amúgy a pofiján/fülén egy karcolás sincs, érdekes, hogy pont a nyakán, az állkapcsa alatt...

Most 5 napig az lenne a dolgom, hogy naponta lefogjuk és mélyesszük a fecskendőt a sebbe, és nyomogassuk ki belőle az esetleges gennyet. Csinált már valaki otthon ilyen több napos kezelést? Mennyire nehéz ezt saját kezűleg?

Ha a tályog verekedés miatt alakult ki (sok az ivaros, elhanyagolt cica a környéken), akkor az antibiotikumok megvédhetik a durvább nyavalyáktól? Bár oltva van, igaz, idén még nem kapta meg.

Egyébként az orvosok nagyon rendesek voltak, nem is tudtam, hogy külön űrlap van rendszeresítve arra, ha valaki nem tud helyben fizetni, arra nézve, hogy majd később pótolja.


2013. okt. 8. 16:23
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy tényleg nem a legrosszabba futottatok bele! És azóta eszeget már, van étvágya? Nem tudom,milyen lehet a főzött diétás kutyamenü, de biztos amúgy is inkább kímélő dolgokat kíván a szervezete, ahogy az embereké is ilyenkor!

Mi tegnap voltunk a kontrollon, lényegében úgy egy percig tartott az egész, hordozóból ki- és berakással együtt, még van egy pirosas lyuk a cica nyakán, de már sokkal kisebb, mint volt, nyomogatták neki körülötte, mert azt már én is láttam ,hogy duzzadt lett neki, de nem jött semmi a sebből, és azt mondták, ez a duzzanat már megmarad, még ha be is növi a szőr, mert ez a kötőszövet nagyobbodás a tályog miatt örökre visszamarad. Engedélyezték neki végre a kijárást is, volt ma reggel nagy boldogság, bár egy hét alatt is úgy tűnik, kell még idő a sok punnyadás után a szabadba való visszaszokáshoz.

Sok erőt és kitartást nektek a kutyus kezeléséhez, remélem, mihamarabb túl lesz a mostani problémán is. Azóta nem történt egyéb negatív fejlemény, ugye? Az én cicám esete semmi ehhez képest (én meg mit összesiránkoztam itt), de biztosan minden rendben lesz, jó kezekben van!:)

2013. okt. 15. 10:35
 22/22 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem még olvasod, ugyanez van cicuval, a nyakán egy hatalmas tàlyog. Nekünk is csak úgy tűnt fel, hogy elkezdett szivárogni a cucc....
2018. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!