Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell megnevelni egy...

Hogyan kell megnevelni egy nagyon vad, durva kismacskát? Mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés

Kismacskákat nevelek mert a mamájuk eltűnt, kb 4 hetesek. Az egyikük nagyon erőszakos és erősen karmol, harap.

Nem támadóan, hiszen dorombol meg minden, de teljesen szétkaparja a kezem.

Játszottam már felnőtt macskával aki bedurvult és az nem karmolt ilyen erősen mint ez a 4 hetes kis poronty. Továbbá máskor is neveltem már kismacskát, sose volt még ilyen. A tesója is játszik meg karmol, de teljesen elviselhető.

Semmiképp se akarom bántani, hogy abbahagyja a vadorzást, de mégis hogyan lehetne megnevelni, hogy ne tépjen szét? :)


2013. okt. 9. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
ismerős a kérdés, mi vettünk volt egy ilyen perzsamacska kölyköt, 3 hónapig volt nálunk de nem tudtuk megszelídíteni így visszakerűlt a tenyésztőhöz és pár hónapra rá adott egy másik kölyköt akit kenyérre lehet kenni. Kajával türelemmel megától megszelídülhet csak nem szabad bántani vagy megfélemlíteni. 4 hetes korukban még alakíthatók.
2013. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Még mindig nem viselkedik szebben, de ha nem kell majd kézből etetni, szerintem életben maradok. :D
2013. okt. 15. 21:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Szocializálódnia kell, meg rájönnie, hogy te vagy a főnök, nem ő. Egyébként ha veled ilyen, a testvéreivel is ilyen, őket is tuti karmolja. Majd ha elkezdenek komolyabban játszani, akkor rá fog jönni, hogy ez fáj a másiknak, és vissza is fogja kapni a karmolást, harapást! Úgyhogy le fog róla szokni, szerintem. :)
2013. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!