Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kellene pár tipp (? )

Kellene pár tipp (? )

Figyelt kérdés

Tudom... Hülye kérdés stb... De olvassad végig kérlek!


Hát, nagyon szeretem az állatokat, de sajnos kutyám, macskám nem lehet mivel nem tudnék nekik megfelelő környezetet biztosítani. Nos, amikor iskolába megyek szoktam látni mindig egy macskát és nagyon örülnék, ha megsimogathatnám vagy összebarátkozna velem... Tudom, lehetetlen mert kóbor macska, lehet beteg, bizalmatlan... De tényleg örülnék neki. Régen a házunknál volt egy macskapár és az egyik egy idő után odaszokott jönni amikor leülök. Mostanában már nem láttam őket, lehet elvitték őket. Valami tipp, hogy hogyan tudnám megkedveltetni magamat azzal a macskával? Nem tűnik agresszívnak, inkább bizalmatlan az emberrel. A szőre nagyon szép, ápoltnak tűnik. Ma hazafelé is láttam, próbáltam odahívni magamhoz, de inkább elment mellettem és megállt mögöttem 2 méterre. Lehet, hogy bolondság meg minden, de azért fontos lenne számomra. :) Ne írjatok olyan válaszokat mint pl.: "Jaj te mekkora egy hülye vagy, lehet hogy veszett stb..."

Köszi előre is! Ha nincs semmilyen tipp vagy hasonló segítség nem bánom... Akkor lemondok erről a dologról.



2013. okt. 11. 16:13
 1/7 A kérdező kommentje:
NEM próbáltam megközelíteni sem megfogni! Csak kellő távolságról.
2013. okt. 11. 16:15
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak kellő távolságból néztem és szóltam hozzá*
2013. okt. 11. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Kajával csald oda.
2013. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mi az a kaja amivel oda tudnám csalni? Nem tápra gondolok, mert nem hiszem, hogy azt veszek majd.
2013. okt. 11. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Valmivel aminek jó erős illata van. Macskakonzerv, vagy ilyen kis halas konzerv, szalámi stb.
2013. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És előszür ne erőltesd, csak add neki oda, aztán egy idő után hozzád szokik és lehet közelebb csalogatni. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne beszélj hozzá ijesztően, legyél nagyon türelmes. Én egyszer fél napig feküdtem a tetőn mire ki tudtam csalogatni az alá költözött kismacskákat xD
2013. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 borcsi02 ***** válasza:
100%

Hát, először is:) miből gondolod hogy kóbor macska?

Azt írod, a szőre szép, ápoltnak tűnik, mégis megállapítottad, hogy szerinted kóbor... Ezt egyáltalán nem tudhatod. A macskák szabad kis lények, kevesen tartanak kizárólag lakásban benti macskát, a legtöbb kijárós, vagy simán kinti, akik egész nap kint vannak, jönnek-mennek.

Aranyos, hogy megtetszett neked a cica és szeretnél vele barátkozni, de egy életrevaló macska, aki nem áll az éhhalál küszöbén, alapból bizalmatlan. Az én cicáim is kijárósak, de mivel jól tápláltak, kapnak szeretet, nincs az az ember, aki magához tudná csalogatni/megsimogatni/megfogni őket. Nem igénylik.

Kajával mindenképp oda tudod csalogatni, sok türelem kell hozzá, először csak letenni neki és várni kellő távolságból, aztán, ha ezt rendszeresen megteszed, már ismerősként fog rád tekinteni, és ha csendben, nyugodtan vársz, ha nem akarod mindenképpen fogdosni, akkor már nem lesz bizalmatlan.

De azzal vigyázz, nehogy elcsald magaddal, mert ha megszeret és követni kezd, amikor lesz egy olyan nap, amikor épp nem lesz nálad semmi finomság, ő meg menne utánad, mert megszokta, hogy kap, pl veszélyes útkereszteződéseken át, akkor csak ártasz neki, nem beszélve arról, ha van gazdája és otthona (akármilyen is).

Én is így jártam a szomszéd állandóan éhező kismacskáival, reggelente már nem tudok kilépni a kapun anélkül, hogy ne adnék nekik valamit enni, mert képesek több száz méteren át követni, loholni utánam, ha nincs kaja, én meg félek, hogy elütik őket, annyira nem akarnak "lekopni".

2013. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!