Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek jó ötlet kiporszív...

Szerintetek jó ötlet kiporszív ózni a macskát?

Figyelt kérdés
Igy bolhátlanítom és az összes laza szőr meg kosz kijön belőle.Az én cicám engedi nekem ,hogy poszívózzam de nem vagyok benne biztos ,hogy ez jó ötlet.
2013. okt. 11. 23:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibáért...
2013. okt. 11. 23:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel neki egy nyakörvet?
2013. okt. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Porozni szoktam de az nem mindig hatásos...egyszer vettem Frontline cseppeket. Attól elmentek a bolhák. De az túl drága. Amugy egy kinti benti félperzsa ica.
2013. okt. 11. 23:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Cica. Moblról vagyok.
2013. okt. 11. 23:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is Frontline-t használok, az enyém kijárós perzsa, szóval muszáj, mert korábban nem csak bolha, de kullancs is volt benne. A nyakörvet próbáltuk előtte, de elhagyta. A bolhákkal az a gond, hogy attól, hogy kiporszívózod őket, nem döglenek meg. Tehát ha pl. papírzsákos a porszívó és egyből kidobod, akkor nem gáz, de ha nem így teszel, hanem megvárod, amíg pár hét alatt megtelik, el fogják lepni bolhák a lakást. Meg szerintem nem elég porszívózni, fésülni is kéne. Ha nem szippantod be a fülét/szemét/bőrét, akármijét, akkor nem hiszem, hogy gond, de tartsd szem előtt, hogy a macskák bőre nagyon vékony, nagyon sérülékeny, és ha erősebb fokozaton porszívózod és beszippantod véletlen (tehát vákuumot csinálsz), az nagyon fájni fog neki.
2013. okt. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

lehet, hogy drágább a cseppentős módszer, de sokkal értelmesebb, hatásosabb. azzal, hogy "porszívózod" a cicád, még ha szereti is, nem végzel igazán jó irtást... sok pete ott marad, ott ragad, meg jópár bolha is. meg ettől még szaporodnak a környéken, a porzsákban, akárhol. inkább egy jó alapos kémiai megelőzés, menetrendszerűen. az biztos használ.

ja és vegyél neki egy macskakefét. csak egyszer kell kiadni a pénzt, aztán kint mindig keféld le a bundáját. ez is sokat segít, hasznos, amikor vedlik, cseréli a téli-nyári bundáit. de a csepp az igazi, ha bolhákról van szó. főleg, hogy kullancsok ellen is véd!!!

2013. okt. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bolhák ellen semmit nem ér, ahogy írják. Szőrhullás ellen talán, az én egyik macskámnak még a furminátor sem szedi ki rendesen az elhalt szőrt, mert annyira finom bundája van. Pedig az összes kefe szar a furminátorhoz képest, szóval igen. Na őt jó lenne porszívózni, de sikítófrászt kap a porszívótól akkor is, ha a lakás másik végében beindul, így esélytelen.


Ismerősömék 10+ évig porszívózták a macskájukat, az még szerette is. Ártani nem ártasz vele, nyilván a fejét nem porszívózod, de azt ne hidd, hogy a bolhák ellen elegendő.

2013. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem hinném hogy jó ötlet 'kiporszívózni' egy macskát!Inkább hallgass a többiekre!
2013. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Fürsd meg
2013. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!