Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sürgős! Házilag valami jó...

Sürgős! Házilag valami jó bolha riasztó/irtó?

Figyelt kérdés
Ma vettem cseppeket a cicámra. Most este észrevettem ,hogy ugrálnak ki belőle meg rajta is nagyon sok kijött a szőr felszínére.Kell erre valmi plusz irtó vagy ezek ,majd meghalnak???

2013. okt. 12. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Állatüzletben árulnak bolhairtót is, persze hogy kell mit gondolsz?
2013. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első: Egyáltalán nem ez volt a kérdés, tanulj már meg olvasni.:D


Amúgy hát igen, ezért mondják, hogy a macskát kinn kell tartani a beszórás után 1-2 napig.:/ Amúgy sem egészséges fogdosni, vagy engedni neki, hogy összekenje a lakást a bolhairtóval.:/ Az pedig, hogy elpusztulnak-e a bolhák, szerintem függ attól is, hogy milyen cseppeket vettél rá. A patikában kérdezz utána, ők biztosan tudják milyen erős.

2013. okt. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A házban neostomosannal érdemes felmosni és vízzel hígítva beletenni fújós flakonba és befújni vele a kárpitozott részeket, szőnyeget, macska fekhelyét, ilyesmit. Vagy az insecticide 2000 is jó lehet. Nekem a piros raid vált be, de azt nem fújnám olyan helyre, ahol a macska gyakran fekszik, inkább csak a küszöbhöz az ajtók elé pl. a háloszobában (ha benti macska). Nekem kinti macskám van így én a bejárati és az azt követő ajtónál fújtam be azzal (a lábtörlőszőnyeget is), amikor egyszer nagyon bolhásak lettek a macskák és a házban is voltak bolhák.


A macskára elég a csepp, ő onnantól már védve lesz majd. De sajnos ha házban tartod, akkor most a bolhák igyekeznek majd mást keresni maguknak. A cicát befújhatod normál minden ilyesmi üzletben kapható sprayvel egy kicsit, vagy porral, hogy a bolhákat pusztítsd, így talán elpusztulnak és nem mennek a lakásban mindenfelé.


Remélem a cica rendszeresen kapott féreghajtót, mert a bolhák sajnos köztesgazdái egyes élősködéknek, amiket nektek is átadhatnak a csípésükkel.

2013. okt. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán egy fürdetés is jót tesz. De ha azzal Végzel gyorsan engedd is le majd a kádból a vízet. A bolhák megfulnak a vízben. Légy írtót ne fujj a macskára mert lenyalogatja és mérgezést kaphat. Inkább a fürdetés. De nehogy megfázon a macsek.
2013. okt. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem légy, hanem mászórovarirtót javasoltam és én is kiemeltem, hogy még a macska fekhelyére se fújja. Feltételezem, mindenki tudja, hogy ilyesmit nem szabad élőlényre fújni, hiszen az egészségre káros - még belélegezve is, ezért kell a száradása után kicsit szellőztetni.

A fürdetés valóban jó lenne, de a csepp alkalmazása előtt kellett volna inkább...

2013. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van féregtelenítve a cica. Ma reggel megbolháztam és nem volt rajta egy bolha sem. Viszont a bolhafésüvel elég sok tetemet kiszedtem. Ugyhogy szerintem ezek ,majd meghalanak.

Félperzsa ivartalan lány cica.

2013. okt. 13. 11:02
 7/8 borcsi02 ***** válasza:

Az a gond a bolhákkal, hogy ha csak páran is túlélik, akik kiugrálnak belőle, iszonyatosan gyorsan szaporodnak, és a lakásban újrafertőznek majd, megtalálják megint a cicát és titeket is.

Én a Biokillt ajánlanám, nálunk egy nap alatt kiirtott minden kis dögöt, ezt sem szabad közvetlenül a cicára fújni, de a fekhelyére és mindenhova a lakásba, nyugodtan, mert nem mérgező melegvérűekre, és természetes úton lebomlik. Egy alapos porszívózás után be lehet fújni vele a kárpitot, padlóréseket,stb, 4 hétig hat, az esetleges túlélőket, kikelő új bolhákat is elpusztítja. Elég jól el tudnak bújni a bolhák, szóval nagyon alaposan!

A fekhely befújása azért is jó, mert bár a szert közvetlenül nem fújhatod a cicára, de ha lefekszik a szokásos helyeire, akkor érintkezik a hatóanyagokkal és ez egy plusz védelmet nyújt.

A 200 ml-es kiszerelés kb 1300;- körül van, de megéri!

A leírtak alapján a cica jelenleg már védett, az újrafertőződés ellen és hogy ti se szenvedjetek az esetleges kóbor bolháktól, lenne érdemes még bevetni Biokillt.

A neostomosanos felmosás is segíthet, annyi a különbség, hogy az egyszeri megoldás, nem késleltetett hatású.

2013. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én írtam az insecticide 2000-ret, de a biokill-t én is tudom ajánlani. Bár tapasztalataim szerint ezek nem mindig elegendőek, de ha a neostomosant és a raid-et is beveted (ez utóbbiak olcsóbbak), akkor valószíleg megoldódik a gond.

És tényleg fontos akár naponta porszívózni, különösen ügyelve a repedésekre. A legjobb a "vizes" porszívó, vagy ha minden alkalom után kirázod a porzsákot. Naponta cserélni nagy luxus, akkor inkább tartsd kint a porszívót és csak addig legyen bent, amíg használod. Addig lehet egy tisztább garázsban vagy az előszobában. Nagyobb fertőzöttség esetén érdemes hetente újrafújni mindent legalább 4-6 hétig. A macskát természetesen elég csak kb. havonta kezelni a cseppekkel, ahogy azt a tájékoztató írja.

2013. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!