Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a macskát, hogy az ajtó elé kakiljon?

Figyelt kérdés
2 cicánk van szeretik egymást viszont pár hete az egyik néha este oda szokott kakilni az ajtó elé ami azért szuper, mert ha nyitjuk szétkenődik. Bosszúból csinálhatja? Nagy fürdőnk van, de muszáj ott aludniuk este különben felmásznak a lányok ágyába és elkezdenek játszani velük éjjel, amit nem igazán szeretnek. Egyebek iránt csak éjjel mennek be (már maguktól is) és csak alszanak amikor felkelnek (6 felé) kiengedjük őket. Néha szoktam találni ici-pici darabka kakit amikor nyitva van az ajtó akkor is. Ez valami jelölés lehet? ( jövő hónapban lesz ivartalanítva 5 hónapos kandúr)
2013. okt. 13. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen jelölés. Ha beengednétek őket nappal is akkor talán megszűnne ez a magatartás.
2013. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bent vannak egész nap,mivel lakásban lakunk nem kertes házban. Csak éjszaka vannak a fürdőben a leírt okok miatt. Vajon a kasztrálás után jobb lesz?
2013. okt. 13. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen jobb lesz...
2013. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez azért biztató köszönöm :)
2013. okt. 13. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez valójában inkább a hosszú szőrű macskák sajátja. Területet a macskafélék hímjei vizelettel -speciális szagú vizelettel- jelölnek meg. A székletet nemigen használják, ez tudtommal kizárólag a jaguárfélék sajátja. Szerintem azért csinálja, mert nem patyolatos habtiszta az alom. A perzsa -és keverékei!!!- valamint a maine coon biztosan (ezek vannak itthon) nem megy bele nem tiszta alomba, mert összekeni a szőrét, amit csak nagy fájdalmak és nehézségek árán tud tisztává varázsolni. Az enyém is -a perzsa keverék- az ajtó elé csinálja, ha nem tiszta az alom. Figyeld meg azt, hogy ha azonnal takarítod az almot, ahogy bármi kerül bele, megszűnik e a jelenség. (Valószínűleg meg fog.) Mondjuk nálam négy állandó macskánál melós, nem is mindig sikerül, de vettem még egy boxot, így most két nagy almos van a ház két különböző pontján, akkor sem csinálja, ha egész nap nem vagyok otthon. De első dolgom a macskatakarítás, ahogy hazaérek. A macska nagyon tiszta állat!
2013. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki szerencsére leszokott róla. Folyamatosan (napi 3x) takarítottuk az almot. Most is így van. Raktunk ki még 1 alomtálcát talán az segített vagy passz, mert egy ideje az sincs kint. Ha kaki van (saját érdekünkből is kiszedjük azonnal :)) lehet csak egy kis extra figyelemre vágyott.
2013. okt. 27. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!