Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 2 cicám és 3 nagy probléma...

Van 2 cicám és 3 nagy probléma velük. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Az egyik cica,Puszedli 4 és fél éves,a másik,Marcipán 1 és fél éves.Szó szerint gyűlölik egymást,fújnak és verekednek ha összekerülnek.A másik hogy Marcipán minden kaját ellop ami a közelébe kerül agresszív,fúj és morog,Puszedlitől is rendszeresen lop.Ha meglát minket enni szó szerint megtámad és kimarja a tányérból az ételt.Puszedli pedig felugrik az asztalra és hangosan nyávog az ételért.Mit tehetnék velük?Nincs Magyarországon olyan ember mint Jackson Galaxy?Egyedül már egyáltalán nem boldogulok!
2013. okt. 13. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kandúrok? Lehet érdemes lenne ivartalanítani őket, akkor sokkal nyugodtabbak szoktak lenni és nem is verekednek.
2013. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Puszedli nőstény, Marcipán kandúr.Tervezzük az ivartalanítást még tavasz előtt.
2013. okt. 13. 13:01
 3/12 anonim ***** válasza:

HÁt ne is haragudj de már RÉG ivartalaníttatni kellett volna őket, nem lennének ilyen gondjaitok! Plusz NEVELNI. Nehéz a cicákat, de lehet. Ha szisztematikusan a fejére koppintasz mikor lop, akkor legalább a jelenlétedben nem fog. Ugyanez a tőletek való étellopásra is. Ha az asztalra ugranak rögtön ledobni.


Nem is értem, mégis mi a fenét gondolsz hogy fog megoldódni a helyzet, ha minden meg van engedve??

2013. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt. De el is múlt. Én ivartalaníttam a lány cicám. Ő kerüli az összes macskámat. Mindegyik fél tőle . :o
2013. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Életemben már legalább 10 macskám volt,de SOHA EGYIK SEM csinált ilyeneket.

Kicsi korától rá van szólva, (sicc,tapsolás,lezavarás) ha valami olyat csinál,amit nem szabad.Illetve,amelyik nagyon szemtelen egy flakon vízzel lespriccelem.Mármint,nem egy komplett flakonnal küldök rá vizet,de egy jó nagy spriccelést kap belőle.


És lám,egyik macskánk sem idegbeteg...


Azért egy macska nem egy bonyolult jószág..

2013. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kinti-benti macskak, vagy csak bentiek?

Miota van ez a allapot?

Mit kapnak enni, Marcipan mindig is ilyen aggresziv volt?

Ezeken kivul van mas jellemzo problema? A kandur osszevissza jelolese, ilyesmi?

2013. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mi is kiabáltunk,tapsoltunk,stb. spriccelést még nem próbáltam.Benti cicák,sajnos Marcipán mindig ilyen lopkodós volt hiába csináltunk vele bármit is.Más probléma nincs,nem jelölget mindenfelé,semmi ilyesmi.
2013. okt. 14. 14:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Hulye kerdes, tudom, de nem azert lopkod, mert ehes?

Azt mar probaltad, hogy hagysz nekik kint folyamatosan szaraztapot?

Sajat elkulonitett, tavol levo helyuk van?

(A rajuk spriceles teljesen jo dolog, ha "megtamadjak a eteleteket". Rajuk kiabalni nincs ertelme, attol csak megremulnek, es streszesebbek lesznek. Az ovatos racsapas hatasosabb, a macskak is megerintik egymast, racsapnak a masikra figyelmeztetesbol. (De meg veletlenul sem szabad indulatbol megutni egy macskat, mert egyreszt, az arthat neki, masreszt ez azt jelezne neki, ra haragszol, es nem arra, amit csinal.)

2013. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bőven kap enni,ezért nem is értjük miért csinálja ezt.Mindkettejüknek saját külön helye van.Rá szoktam csapni óvatosan a fenekükre,de nem nagyon hatja meg őket :(
2013. okt. 14. 19:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Az orrára csapj rá, a fenekén meg sem érzi!


Vagy citromot/erőspaprikát tolj alá, azt nagyon utálják. Nem kell kínozni őket, de vegye észre, hogy ezt nem kellene csinálni.

2013. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!