Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami "szabály" a cicák...

Van valami "szabály" a cicák fürdetésére?

Figyelt kérdés
Közel két hónapos cicáimat szeretném bolhaírtó samponnal megfürdetni, de egy ismerősöm azt mondta, hogy várjak vele még.
2008. júl. 6. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tom meddig kell várni, de az tuti h. a fülébe nem mehet víz!! Erre figyelj oda;) Jo fürdetést:)
2008. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne várj a fürdetéssel, mert később már nem fogod tudni hozzászoktatni!


De a fürdetéskor tarts be egy- két szabályt:

A fürdőszobában nem legyen huzat!

A cica alá tegyél egy régi törölközőt, hogy ne csúszkáljon a vízben.

A víz hőmérséklete ne legyen túl meleg, de hideg sem, hogy nem fázzon a picurka.

A samponnal alaposan dörzsöld át, de vigyázz, hogy ne menjen a szemébe, orrába, fülébe (és a víz sem).

A sampont folyóvízzel jó alaposan le kell öblíteni, és jól megszárítani a bundáját.


Szerintem két hónapos cicát már lehet fürdetni, én is fürdettem az enyémet :)

2008. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a fürdetés rémálom mind a cicának, mind a gazdinak. Én egyszer próbálkoztam csak, aztán soha. És szerintem nincs is rá szükség. Ő tökéletesen meg tudja magát tisztogatni, a bolhák ellen pedig vannak jobb és kíméletesebb megoldások (bolhanyakörv, bolhapor)
2008. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A bolhapor pont annyit ér mintha kammilás hintőporral szornád be...nyakőrvet kéthóapos macskára még nem rakunk.


Ha macskát akarsz fürdetni fontos hogy mindkét kezeden erős kesztyű legyen másképp vérfürdő lesz.


A víz tényleg ne legyen túl meleg, de a macs testhőmérsékletét érje el.


A bolhák ellen a fürdő a leghatásosabb, és legjobb minnél elöbb kiirtani őket. Nekem volt egy két hónapos macskám, amit a bolhák öltek meg, mivel vérszegény lett. Megfürdettük de már késő volt.:(

2008. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem baromság a macskakát fürdetni,tisztogatják ők magukat is,az én macskáim soha nemvoltak fürdetve és nem is bolhásak,bár a bolhanyakkörv tényleg nem ér semmit a por se sokat.Szal lehet mégis jó ha megfürdeted mivel még kicsi és nagyobb baja lehet majd.Én a kutyámmal nem tudok mit kezdeni, hiába a bolhanyakkörv,a por, a fürdetés.Állandóan tiszta bolha szegénykém:(:S
2008. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, amint picit melegebb lesz az idő, meg is fogom fürdetni őket.
2008. júl. 15. 22:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom azokhoz, akik szerint nem macskának való a fürdőzés. A macskák írtóznak a víztől.

Nekem mondjuk szobacicám van, ő tökéletesen tisztán tudja tartani magát és mindenki csodájára jár, hogy milyen szép a bundija.

Néha berakom a pár centis vízbe, hogy a tappancsa ne legyen piszkos, de akkor iszonyúan hisztizik.

2008. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
épp most fürdettem meg a kiscicámat. 11hetes. nagyon jól viselte, büszke vagyok rá:) úgyértem természetesen nyávogott, de nem kapálózott:) csak kétségbeesetten nézett rám, de legközelebb már remélem jobban viseli:)
2010. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akik nem hívei a macsek tisztításnak olvassák el még egyszer a kérdést.

Bolha írtós sampon!

Szerintetek miért fürdeti meg??

2010. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát ahhoz képest hogy a macskák nem szeretnek fürödni ahhoz képest cicám nagyon élvezi.
2010. dec. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!