Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vakaródzik és nyalogatja...

Miért vakaródzik és nyalogatja magát a macska?

Figyelt kérdés
Régebben is előfordult, hogy egyszer-egyszer a cicám megvakarta a fejecskéjét, de tegnap délután gyakorlatilag folyamatosan vagy vakaródzik, vagy nyalogatja a hátát, az oldalát vagy a lábait. Miért lehet ez? Széthúztam a szőrét, és sem bolhákat nem láttam benne, sem bőrbetegséget ami viszkethetne neki...Csak és kizárólag lakásban tartott cicáról van szó.

2013. okt. 15. 17:44
 1/4 anonim válasza:

nyalogatás: így tisztálkodik

vakarózás: gombás a bőre vagy vidd el állatorvoshoz!

2013. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A túlzott tisztálkodás leginkább bolhásság jele. Mi is találtunk nemrég egy kóbor cicát, aki egyfolytában mosakodott, de a szőrében nem láttunk bolhát. Aztán vettünk állatpatikában bolhaírtós fürdetőt, és a fürdetés alatt már nagy köménymag nagyságú bolhák estek ki szegényből. Most már jól van, nyugodt és nem tisztálkodik egyfolytában.

Persze bőrbetegség is lehet, de elsősorban bolhára gyanakodnék.

2013. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és akkor mit javasolsz? Bolhanyakörvet, valamilyen bolhaellenes ampullát, vagy bolha fürdetőt (nem tudom, hogy tudnám szegény cicát megfürdetni, szerintem addig élnék :-) )
2013. okt. 15. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Frontline bolhacseppek a legjobbak
2013. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!